Utorok 26.09.2023
Dnes má meniny 
Edita
°C
21.01.2023 05:30

Spoločný zber plastov, kovových obalov a nápojových kartónov


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Je takýto spoločný zber plastov, kovových obalov a nápojových kartónov lepší ako samostatný?

Spoločný zber plastov, nápojových kartónov a kovových obalov umožňuje zákon už od roku 2016. Je to možné len vtedy, ak je zberová spoločnosť schopná dané komodity následne dotriediť. Postupne naň prechádza čoraz viac samospráv. Výhodou je jednoduchšie triedenie pre obyvateľa, ktorý nemusí pri vyhadzovaní obalu váhať, o aký materiál ide a zbiera tak 3 rôzne druhy obalov do jednej nádoby alebo vreca. Zároveň sa zvyšuje efektívnosť zvozov odpadu a úspora skleníkových plynov, keďže namiesto 3 zberných áut príde jedno. Všetok vytriedený odpad sa odváža na triediacu linku, kde sa následne dotrieďuje podľa materiálu, druhu či farebnosti a následne sa recykluje alebo energeticky zhodnocuje.

Autor: Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2019
Zber nápojových kartónov priniesol ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne 2500 eur
Základná škola na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne sa stala absolútnym víťazom súťaže v zbere použitých nápojových kartónov. Súťaž pre žiakov desiatich základných škôl v Nitre, Banskej Bystrici a v Trenčíne podporili občianske združenie Envi–Pak a Tetra Pak.
viac
12.04.2021
Tetrapaky sú zdrojom cenných surovín
Nápojové kartóny, ktoré zvykne verejnosť označovať názvom tetrapaky, sú zdrojom mimoriadne cenných surovín.
viac
13.09.2022
Mesto prináša spoločný zber plastov, kovov a kompozitných obalov
Mesto Pezinok prináša pre svojich obyvateľov spoločný zber plastov, kovov a kompozitných obalov na báze lepenky. Znamená to, že všetky z daných separátov môžu hodiť do ktorejkoľvek žltej, oranžovej či červenej nádoby.
viac
12.11.2022
Na Slovensku sa vyzbieralo vyše 692 miliónov zálohovaných obalov
K piatku 11. novembra 2022 sa na Slovensku vyzbieralo vyše 692 miliónov kusov zálohovaných PET fliaš a plechoviek. Správca zálohovania o tom informuje na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %