Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
21.01.2023 05:30

Spoločný zber plastov, kovových obalov a nápojových kartónov


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Je takýto spoločný zber plastov, kovových obalov a nápojových kartónov lepší ako samostatný?

Spoločný zber plastov, nápojových kartónov a kovových obalov umožňuje zákon už od roku 2016. Je to možné len vtedy, ak je zberová spoločnosť schopná dané komodity následne dotriediť. Postupne naň prechádza čoraz viac samospráv. Výhodou je jednoduchšie triedenie pre obyvateľa, ktorý nemusí pri vyhadzovaní obalu váhať, o aký materiál ide a zbiera tak 3 rôzne druhy obalov do jednej nádoby alebo vreca. Zároveň sa zvyšuje efektívnosť zvozov odpadu a úspora skleníkových plynov, keďže namiesto 3 zberných áut príde jedno. Všetok vytriedený odpad sa odváža na triediacu linku, kde sa následne dotrieďuje podľa materiálu, druhu či farebnosti a následne sa recykluje alebo energeticky zhodnocuje.

Autor: Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2021
Tetrapaky sú zdrojom cenných surovín
Nápojové kartóny, ktoré zvykne verejnosť označovať názvom tetrapaky, sú zdrojom mimoriadne cenných surovín.
viac
13.07.2022
Popri zálohovaní neignorujme tradičné triedenie plastov a kovových obalov
PET fľaše sú najjednoduchšie či najľahšie recyklovateľné plasty. Plasty z PET materiálov však reprezentujú len približne 6 percent všetkých plastov na našom trhu. Čo toto percento z tohto pohľadu prezentuje?
viac
30.08.2022
Zmizli PET fľaše a plechovky z kontajnerov?
Od januára tohto roka Slovensko zálohuje. Väčšina PET fliaš a plechoviek uvedených na trh by teda mala končiť na odberných miestach v zálohomatoch a odtiaľ putovať na spracovanie k recyklátorovi.
viac
13.09.2022
Mesto prináša spoločný zber plastov, kovov a kompozitných obalov
Mesto Pezinok prináša pre svojich obyvateľov spoločný zber plastov, kovov a kompozitných obalov na báze lepenky. Znamená to, že všetky z daných separátov môžu hodiť do ktorejkoľvek žltej, oranžovej či červenej nádoby.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %