Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
21.09.2021 02:45

Sociálny podnik mesta pripravuje projekt Nová šanca pre veci


Ilustračná snímka (Teraz.sk)


Sociálny podnik mesta Martin pripravuje v spolupráci s mestskou Nadáciou Nová šanca eko projekt Nová šanca pre veci.


 Na tlačovej konferencii o tom v pondelok informovali zástupcovia mesta Martin a sociálneho podniku.       

"Odpad je obrovským problémom každého mesta a domácnosti. Každý z nás má doma množstvo nepotrebných, starých či nepoužívaných vecí, ktorých by sa potreboval zbaviť. V spolupráci s partnermi sme sa rozhodli dať Martinčanom šancu, aby tieto veci bezplatne darovali nášmu podniku v rámci projektu Nová šanca pre veci. A my ich za symbolickú cenu posunieme ďalej. Niekomu, kto by ich ešte vedel využiť. Výťažok z predaja bude venovaný na verejnoprospešné projekty," priblížil projekt konateľ Sociálneho podniku mesta Martin Miloš Mikula.       

Identitu projektu dopĺňa a podčiarkuje stavba z priemyselného kontajneru, ktorý pribudne do priestoru pred Kinom Moskva. Bude slúžiť na vydávanie objednaných vecí a priamy predaj. "Práve tu by sme chceli osloviť deti z martinských základných škôl. Každý dobrý projekt potrebuje logo a my dobrí chceme byť. V najbližších dňoch dostanú riaditelia základných a základných umeleckých škôl v Martine propozície, v ktorých budú presné pokyny a budú môcť logo pre nás navrhnúť. Samozrejme, odmenou im budú hodnotné ceny nielen pre nich, ale aj pre školu, kde logo budú kresliť," doplnil Mikula.       

"Dobré nápady treba vždy oceniť, a preto by som chcel oceniť aj nápad sociálneho podniku. Dokazujú, že ich založenie bol tiež dobrý nápad a snažia sa svojou prácou spájať všetky vekové kategórie. Verím, že martinské deti budú kreatívne a predstavia nám množstvo skvelých návrhov," zhodnotil projekt primátor Martina Ján Danko.       

Deti budú návrhy zasielať prostredníctvom svojej školy do 29. októbra. "Víťazné logo bude zdigitalizované a dá grafickú identitu celému projektu. Projekt Nová šanca pre veci sa rozbehne ešte pred Vianocami," dodala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
09.11.2016
Mosty kultúry
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo tohto roku pre žiakov stredných škôl projekt pod názvom Mosty kultúry.
viac
19.01.2017
Tvrdošín chce postaviť novú plaváreň za 2,5 milióna eur
Obyvatelia hornej Oravy musia po zatvorení krytej plavárne v Nižnej už viac ako tri roky dochádzať za plaveckým bazénom desiatky kilometrov až do Dolného Kubína. Tvrdošínska samospráva by tento stav chcela zvrátiť, v meste plánuje postaviť úplne novú.
viac
03.07.2017
Rómovia ako ľudské zdroje
Rómovia sú ekonomickým potenciálom i sociálnym kapitálom pre starnúcu Európu. To je hlavné posolstvo medzinárodného projektu „Meníme diskurz, meníme prax: RARE – Rómovia ako ľudské zdroje“, ktorý jeho zástupcovia predstavili na dnešnej tlačovej konferencii.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %