Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
02.09.2019 08:10

SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce


ZMOS - logo


Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na medzinárodnú konferenciu Municipálna V-4: SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce.


Konferencia je organizovanú v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy podporeného z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa

Ciele:

Definovanie možností na cezhraničnú spoluprácu a kooperáciu samospráv v rámci tzv. partnerských miest za účasti reprezentantov vyšších územných celkov V-4 participujúcich na báze medzinárodnej zmluvy o spolupráci s vyššími územnými celkami zo Slovenska. Okrem definovania možností na spoluprácu bude vyhodnotená doterajšia spolupráca, podpora cezhraničných aktivít miestnej územnej samosprávy cez vyššie územné celky a cezhraničnú spoluprácu podporovanú vládnymi zmluvami.

   

 

  

    

Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fonduv rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

     

 

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.08.2017
Prihraničné regióny treba výraznejšie podporovať
Samosprávy pri hraniciach sú na tom rovnako. Či už smerom k Česku, Poľsku, Maďarsku, alebo aj opačne, prihraničné samosprávy majú stále bližšie k sebe než k hlavnému mestu. Bolo by chybou vnímať ich len ako priestor na lacné nákupy.
viac
02.10.2018
ZMOS organizoval jedinečnú medzinárodnú konferenciu
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici septembra zorganizovalo jedinečnú medzinárodnú konferenciu. „Municipálna V-4: SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu“ ktorá bola prvým podujatím svojho druhu, ktoré organizuje ZMOS s presahmi na celý administratívny priestor Vyšehradského zoskupenia.
viac
15.10.2019
Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy
Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na informačný workshop Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy s tematickým podtitulom Smart riešenia v turistickej infraštruktúre a cezhraničná spolupráca
viac
19.10.2019
Smart riešenia v turistickej infraštruktúre a cezhraničná spolupráca
Združenie miest a obcí Slovenska organizuje workshop zameraný na smart riešenia v turistickej infraštruktúre a cezhraničnú spoluprácu. Podujatie predstaví zaujímavé riešenia a prichádzajúce financie pre samosprávy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %