Nedeľa 05.07.2020
Dnes má meniny 
Cyril, Metod
°C
17.03.2020 03:35

Slovenská filharmónia ponúka koncerty v online hudobnom archíve


Snímka zdroj: (filharmonia.sk).


Slovenská filharmónia (SF) v súvislosti s prevenciou pred šírením nového koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády SR o núdzovom stave zatvorila svoju pokladnicu do odvolania.


Všetky koncerty sú zrušené, niektoré sa uskutočnia v náhradnom termíne. „Nárok na vrátenie vstupného zo zrušených koncertov si návštevníci môžu uplatniť po opätovnom otvorení pokladnice SF,” informovala o tom tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.

Vstupenky je možné vrátiť v pokladnici SF, v budove bratislavskej Reduty. „Vstupenky zakúpené v sieti Ticketportal je možné vrátiť len na predajných miestach tejto siete,” dodala. V prípade, že si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom portálu Navstevnik.sk, môže požiadať o vrátenie peňazí priamo v pokladnici SF s vytlačenými vstupenkami alebo mailom na adrese vstupenky@filharmonia.sk. „K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Takisto je potrebné aj doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum a číslo účtu platcu (celý IBAN). Platba bude prevedená na uvedené číslo účtu,” vysvetlila Tolstova s tým, že žiadosti budú zaevidované a vybavované priebežne, vzhľadom na obmedzené fungovanie SF.

V tomto období môžu jej priaznivci sledovať koncerty SF na stream.filharmonia.sk. Vybrať si môžu z 398 záznamov, ktoré sú na stránke k dispozícii. „Programová pluralita týchto produkcií môže byť v týchto dňoch aj dištančnou formou výučby hudby pre deti, žiakov a študentov,” poznamenala Tolstova k streamu SF, ktorý v týchto dňoch eviduje okolo 1000 návštev. Záznamy koncertov môžu záujemcovia sledovať aj na facebookovej stránke SF, kde je každý deň zverejnený jeden z koncertov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2020
Komenského inštitút spúšťa od pondelka webináre Magickí učitelia online
Komenského inštitút spúšťa od pondelka (23. 3.) na podporu učiteľov webináre Magickí učitelia online. Inštitút tak reaguje na zatvorené školy v čase šírenia sa nového koronavírusu.
viac
23.03.2020
DAB ponúkne svojim divákom na internete Divadelné pondelky
Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre chce ponúkať svojim divákom umenie aj napriek tomu, že muselo kvôli výskytu nového koronavírusu zrušiť množstvo predstavení. Pripravilo preto projekt s názvom Divadelné pondelky s komédiami DAB.
viac
24.03.2020
Iniciatíva Aby kultúra žila predstaví svoj prvý online festival
Krízová situácia, ktorú vyvolal nový koronavírus, zasiahla aj množstvo umelcov, organizátorov podujatí či kultúrne centrá. Pre mnohých znamená zrušenie podujatí existenčný problém, s ktorým sa budú musieť vyrovnať.
viac
24.03.2020
Divadlo Aréna spúšťa Detskú Univerzitu Komenského Online špeciál
Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou DATALAN spúšťa vzdelávací projekt Detská Univerzita Komenského Online špeciál, určený pre deti na celom Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %