Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
28.05.2019 08:10

Samospráva vyzýva občanov, aby sa vyjadrili k opravám ciest


Ilustračná snímka, zdroj: Hviezdoslavov


Samospráva Hviezdoslavova v Dunajskostredskom okrese vyzýva obyvateľov, aby sa vyjadrili k opravám miestnych komunikácií v obci a participovali tak na veciach verejných.


Ako uviedol starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič, obec má veľký záujem venovať sa v nasledujúcom období potrebnej sanácii či rekonštrukcii ciest, z ktorých mnohé sú čoraz v horšom technickom stave. „Ide najmä o výtlky, výmoly, drobenie materiálu a iné defekty a poškodenia. Preto vznikol Akčný zoznam komunikácií vyžadujúcich rekonštrukciu, v ktorom chceme zmapovať všetky zlé úseky Hviezdoslavova a určiť ich prioritu, s akou k nim môžeme nielen v roku 2019, ale i nasledujúcich rokoch pristupovať,“ doplnil starosta.       

Zlý stav ciest vníma samospráva obce ako obrovské negatívum rýchlo rastúcej obce, preto ho chce riešiť systematicky a dlhodobo. Obyvatelia môžu zaslať informáciu, ktorý úsek by podľa nich nemal chýbať v pláne. Treba uviesť názov ulice či komunikácie, mieru obslužnosti (približný počet obyvateľov) a veľkosť úseku (dĺžku, respektíve približnú šírku v metroch). Zoznam bude zverejnený na webstránke obce, priebežne ho bude možné dopĺňať.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Participatívny rozpočet Trnavy ide do druhého kola
Mesto Trnava nadväzuje na úspešný pilotný ročník participatívneho rozpočtu v roku 2016, keď sa podarilo zrealizovať štrnásť z pätnástich projektov navrhnutých obyvateľmi Trnavy. Kým v minulom roku bolo na tento účel vyčlenených 39 500 eur, Participatívny rozpočet 2017 počíta so sumou 50 000 eur.
viac
03.05.2017
MV SR poskytlo zástupcom miest a obcí informácie o verejnom obstarávaní
Zástupcovia miest a obcí, ktorí sú oprávnenými prijímateľmi finančných prostriedkov z operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), dostali množstvo praktických informácií k procesom verejného obstarávania či k implementácii projektov.
viac
09.01.2019
Obyvatelia môžu požiadať o kompostéry, na ktoré mesto získalo dotáciu
Samospráva Šamorína informuje obyvateľov mesta, že môžu požiadať o pridelenie kompostérov, na ktoré získala financie vo výške 189.810 eur v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
25.05.2020
Nad jazerom pribudla cyklotrasa, mesto plánuje ďalšie
Nový združený chodník pre cyklistov a peších pribudol v uplynulých dňoch pri pravom brehu rieky Hornád v Košiciach. Spája centrum mesta s mestskou časťou Krásna a prechádza cez časť Nad jazerom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %