Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
18.02.2021 10:15

Šaľa hodnotí prvé kolá zberu kuchynského odpadu pozitívne


Ilustračná snímka: (tasr).


Šalianska radnica je zatiaľ spokojná s prvými výsledkami zberu kuchynského odpadu. Obyvatelia mesta sú podľa magistrátu disciplinovaní a biologický odpad vhadzovali do nádob vo väčšine prípadov čistý. Počas prvých dvoch kôl sa vyzbieralo približne 1,5 tony kuchynského odpadu.


Podľa slov hovorkyne mesta Dajany Hanesovej sa iba v niektorých zberných nádobách vyskytli plastové fľaše a plastové vrecká, ktoré v biologicky rozložiteľnom odpade nemajú byť. „Pripomíname, že do zberných nádob je potrebné vysypať len samotný kuchynský odpad a plastové vrecko odhodiť do čierneho kontajnera,” skonštatovala.

Ako upozornila, pracovníci mesta pri vývoze kontajnerov nachádzali aj nádoby s použitým olejom. „Takéto nakladanie s použitými olejmi je v rozpore s pravidlami nastavenými v našom meste, a teda aj v rozpore so zákonom o odpadoch. V Šali je zavedený donáškový zber týchto olejov, to znamená, že ich je potrebné doniesť na zberný dvor alebo na čerpaciu stanicu Slovnaft na Nitrianskej ceste. Za odovzdaný použitý olej budú obyvatelia odmenení olejom, alebo octom,” doplnila Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.08.2020
Šaľa zatiaľ nemá doriešený zber a spracovanie kuchynského odpadu
Mesto Šaľa zatiaľ nemá doriešenú problematiku zberu kuchynského bioodpadu a hľadá najvhodnejšie riešenia pre obyvateľov mesta.
viac
03.05.2021
ZMOS vypracoval manuál ku kuchynskému bioodpadu a miestnym daniam
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti newsletter, ktorý je vypracovaný k dvom témam: k povinnostiam miest a obcí vo vzťahu k triedenému zberu kuchynského bioodpadu a k zmene v oslobodení/znížení miestnych daní.
viac
24.05.2021
Prvé týždne skúšobného zberu kuchynského odpadu odhalili nedostatky
Prvé týždne skúšobného zberu kuchynského bioodpadu na vybraných uliciach najväčšieho liptovskomikulášskeho sídliska Podbreziny odhalili nedostatky v čistote triedenia. Obyvatelia do nádob vhadzujú kuchynský odpad aj s obalovými materiálmi.
viac
23.09.2021
Lamač bude prvou mestskou časťou, kde spustia zber kuchynského odpadu
Bratislavská mestská časť Lamač bude prvou mestskou časťou v hlavnom meste, kde magistrát spoločne s mestskou firmou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) spustí zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %