Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
25.05.2024 09:00

Rušňoparáda opäť ponúkne prehliadku rôznych železničných vozidiel


Ilustračná snímka TASR


Najväčšia prehliadka historických a moderných železničných vozidiel na Slovensku sa v Košiciach uskutoční tento víkend. Súčasťou 20. ročníka Rušňoparády bude aj rozlúčka s elektrickou jednotkou Pantograf.


Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický. "Minuloročná Rušňoparáda prilákala takmer 12.000 návštevníkov. Tento rok bude opäť najväčším lákadlom množstvo historických, ale aj moderných vlakov. Slávnostne sa rozlúčime s poslednou starou elektrickou jednotkou Pantografom," povedal generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa s tým, že vyraďovanie starých vlakov je prirodzenou súčasť modernizácie vlakovej flotily.         

Brány depa budú v sobotu (25. 5.) otvorené od 9.00 do 16.30 h a v nedeľu (26. 5.) od 10.00 do 15.00 h. Pripravené budú historické aj moderné železničné vozidlá, chill out zóna v modernej vlakovej jednotke 660/661 Panter či desiatky veteránov, ktoré sa v Košiciach pristavia v rámci akcie 500 km slovenských a ktoré ZSSK prepraví do Košíc autovlakom. Návštevníci si budú môcť pozrieť ich vykládku v priestoroch košickej autorampy.         

Súčasťou Rušňoparády budú tiež rôzne aktivity vrátane nostalgických jázd či výstava na tému Študuj dopravu. "Toto podujatie, ktoré organizuje ZSSK v spolupráci s Podvihorlatským železničným spolkom, je skvelou príležitosťou pre celú rodinu zažiť čaro železnice zblízka," dodal Drevický.         

Ako pripomenul, medzi košickou železničnou stanicou a depom bude v hodinových intervaloch bezplatne premávať kyvadlová doprava. Depo ZSSK sa nachádza desať minút pešou chôdzou od stanice i centra mesta

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2017
Rušňoparáda 2017 v Košiciach otvorí verejnosti brány rušňového depa
Už 17. ročník Rušňoparády sprístupní verejnosti miesta, ktoré sú bežnému cestujúcemu skryté. Prvýkrát sa predstavia vlaky InterCity ZSSK so všetkými službami.
viac
31.03.2018
V Košiciach sa stretnú skvosty železničnej nostalgie
Košické rušňové depo Železničnej spoločnosti Slovensko raz ročne pozýva do svojich priestorov priaznivcov vlakovej dopravy. Inak tomu nebude ani 14. – 15. apríla, kedy sa otvoria brány už 18. ročníka Rušňoparády – najväčšej slovenskej prehliadky železničnej histórie i súčasnosti.
viac
08.09.2020
Dobrovoľní hasiči v Košickom kraji dostali nové vozidlá
Nové autá Iveco Daily dostali obec Štós, Košická Belá, Rákoš, Trhovište, Jasov, Rejdová, Prakovce, Švedlár, Dobšiná a Borša.
viac
17.05.2024
Festival v Košiciach hostí neprofesionálne komorné telesá detí a mládeže
Desiatky mladých hudobníkov zo základných umeleckých škôl (ZUŠ) z celého Slovenska sa v piatok stretávajú na druhom ročníku Festivalu malých komorných telies Košice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %