Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
18.06.2024 05:05

Rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku si zatiaľ pozrelo takmer 10-tis. ľudí


Ilustračný výrez plagátu


Prvú etapu rozprávkového podujatia na Bojnickom zámku od 12. do 16. júna si pozrelo takmer 10.0000 návštevníkov. Babičkine rozprávky na Bojnickom zámku budú pokračovať i tento týždeň, od 19. do 23. júna.


TASR o tom v pondelok informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.        

"Aktuálny ročník tradičného rozprávkového podujatia nesie názov Babičkine rozprávky a prináša liečivé spojenie rozprávok a byliniek," pripomenula Gordíková.        

Na návštevníkov podľa nej čakajú tri menej známe rozprávky Boženy Němcovej - O železnom kniežati, Je na svete spravodlivosť a Cesta k slncu. "Deti počas inscenovaných prehliadok zámku prechádzajú rozprávkami a za odmenu získavajú vrecúška so sušenými bylinkami. Po absolvovaní všetkých príbehov a nazbieraní všetkých byliniek z nich spoločne uvaria liečivý čaj," priblížila.        

Rozprávkové podujatie pripravuje SNM - Múzeum Bojnice už pravidelne ako odmenu pre školopovinné deti na konci školského roka. "Trojica rozprávok nadväzuje jedna na druhú, takže počas toho, ako budú návštevníci prechádzať zámkom a jeho jednotlivými miestnosťami, budú plynule prechádzať i príbehmi," dodala Gordíková.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.10.2018
Zámok bude počas novembra a decembra otvorený dlhšie
Bojnický zámok bude pre návštevníkov otvorený o hodinu dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice tak sprístupní svoje priestory návštevníkom už od 9.00 h, zmena sa týka novembra a decembra tohto roka, informovala jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.
viac
22.11.2019
Tohtoročné Vianoce na Bojnickom zámku ponúknu i zvyky na svätú Barboru a Luciu
Priestory Bojnického zámku sa začiatkom decembra opäť zaplnia vôňou ihličia vianočných stromčekov. Stane sa tak v rámci príprav podujatia Vianoce na zámku, ktoré tento rok priblíži aj zvyky počas adventu.
viac
16.06.2022
Bojnický zámok opäť patrí rozprávkam, naučia deti spolupatričnosti
Už 24. ročník podujatia, ktorý sa začal v stredu, je venovaný klasickým príbehom z pera Pavla Dobšinského. Deti naučí, že klamať a kradnúť sa neoplatí, i spolupatričnosti.
viac
29.10.2022
Múzeum Bojnice pripravilo večerné prehliadky zámku s jesennou výzdobou
Večerné prehliadky nádvorí a priľahlých priestorov Bojnického zámku i s jesennou výzdobou pripravilo Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice. Verejnosť ich bude môcť absolvovať v nedeľu a pondelok (30. - 31. 10.) od 17.00 do 20.00 h.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %