Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
16.06.2022 09:30

Bojnický zámok opäť patrí rozprávkam, naučia deti spolupatričnosti


Na snímke návštevníci počas podujatia Rozprávkový zámok na Bojnickom zámku v stredu 15. júna 2022 v Bojniciach. Snímka zdroj: (tasr).


Už 24. ročník podujatia, ktorý sa začal v stredu, je venovaný klasickým príbehom z pera Pavla Dobšinského. Deti naučí, že klamať a kradnúť sa neoplatí, i spolupatričnosti.


Rozprávky na zámku potrvajú tento týždeň do nedele 19. júna, budúci týždeň ich môže verejnosť navštíviť od 22. do 26. júna.

"Po dlhšej prestávke, ktorá bola spôsobená pandémiou nového koronavírusu, sa môžeme na záver školského roka opäť stretnúť s detskými návštevníkmi na podujatí Rozprávkový zámok. Bol koncipovaný tak, aby to bola odmena pre deti po tom, ako absolvujú celý školský rok," načrtla PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Počas podujatia môžu návštevníci podľa nej vidieť na zámku tri klasické slovenské rozprávky, ktoré sú spracované do veľmi zaujímavej a interaktívnej podoby. "Deti počas prehliadky nielen rozprávky pozerajú, ale učia sa aj princípom spolupatričnosti a solidarity, zároveň prekonávajú prekážky a zbierajú malé zrniečka," priblížila.

Koncept podujatia mali organizátori pripravení už dva roky dozadu, pandémia im to však prekazila, spomenul režisér Róbert Mankovecký. Malí i väčší návštevníci sa na zámku zoznámia s rozprávkami Laktibrada, O troch grošoch a Dlhý nos. "Snažili sme sa nájsť príbehy, ktoré sa odohrávajú na zámku alebo v hrade, v priestoroch tohto nádherného zámku tak máme dokonalú scénografiu. Rozprávky musia a obyčajne nesú isté morálne posolstvo, ktoré je zásadné. Opäť sme zapojili všetky zložky, teda divadlo, tanec i hudbu," dodal Mankovecký.

"Podujatie Rozprávkový zámok patrí medzi návštevnícky veľmi úspešné. Spolu s Medzinárodným festivalom duchov a strašidiel patrilo k najnavštevovanejším. Tento rok je to píše už svoj 24. ročník, veríme, že bude pokračovať aj ďalšie roky a bude robiť radosť detským návštevníkom," dodala Gordíková.

Podujatie pripravila agentúra Rozprávkový svet a SNM - Múzeum Bojnice.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2019
ZMOS sa listom obrátil na prezidentku Zuzanu Čaputovú
Združenie miest a obcí Slovenska vo štvrtok 4. júla 2019 požiadalo listom prezidentku Slovenskej republiky o nepodpísanie novely zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon).
viac
30.03.2020
Košice spúšťajú projekt domáceho vzdelávania detí rodičov v "prvej línii"
Pre deti rodičov, ktorí v súvislosti s novým koronavírusom pracujú v 12-hodinových či celodenných zmenách, spúšťa mesto Košice službu domácej starostlivosti a vyučovania.
viac
07.07.2020
Zariadenie lesnej pedagogiky pripravilo zážitkové programy pre rodiny
Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica pod Vysokými Tatrami spúšťa od 13. júla zábavno-vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi.
viac
17.05.2022
SNM - Múzeum Bojnice ponúkne počas leta nové prehliadkové trasy
Nové prehliadkové trasy i tematické podujatia čakajú počas letnej sezóny na návštevníkov Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice. Na Bojnický zámok sa tiež po prestávke, ktorú spôsobila pandémia, vráti v júni Rozprávkový zámok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %