Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
28.08.2021 11:45

Rozálske hody v Lamači sa začínajú už 1. septembra


Ilustračná snímka, zdroj: Teraz.sk


Tohtoročné Rozálske hody v Lamači sa začnú už v stredu 1. septembra, memoriálom Ruda Petráša - futbalovými zápasmi prípraviek. Športové, kultúrno-spoločenské a liturgické podujatia sa do nedele (5. 9.) uskutočnia na rôznych miestach mestskej časti.


V programe sa ráta aj s komentovanou prehliadkou Lamača, besedou o historickej téme, organovým koncertom či programom pre deti a seniorov. Miestom tradičnej svätej omše bude opäť kaplnka sv. Rozálie, kde sa v nedeľu uskutoční aj ocenenie osobností Lamača.      

Centrom kultúrneho programu bude opäť Malokarpatské námestie, medzi skupinami, ktoré vystúpia na pódiu, bude napríklad Bukasový masív, Zuzana Smatanová i Ludo Kuruc Band s koncertom hitov Karola Duchoňa.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
30.09.2016
Október v bratislavskom regióne prinesie hody
Pokračovanie Župnej jesene so sebou aj v októbri prinesie podujatia, ktoré vytiahnu do jesenných ulíc milovníkov hodovania, dobrého vína a miestnych špecialít z kapusty.
viac
08.11.2017
V piatok začnú v Bratislave obľúbené Svätomartinské dni
Svätomartinské dni, ktoré spájajú staromestské Martinské hody so Sviatkom mladého vína, sa budú konať od piatka 10. novembra do nedele 12. novembra na Rudnayovom námestí, Primaciálnom námestí a v Zichyho paláci. Súčasťou trojdňového programu bude aj viacero aktivít a predstavení pre deti.
viac
28.03.2019
V Starej tržnici budú Vegánske hody
V Starej tržnici v Bratislave sa uskutočnia nedeľu 31. marca Vegánske hody. Ponúknu 40 stánkov reštaurácií, výrobcov potravín či obchodov s rastlinnou kozmetikou a drogériovým tovarom netestovaným na zvieratách. Tiež celodenný sprievodný program. Organizátori očakávajú viac než 12.000 návštevníkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %