Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
17.05.2024 01:10

Rokovali sme s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví


Snímka z rokovania ZMOS a ÚRSO


Predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) absolvovali pracovné rokovanie s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových (ÚRSO) odvetví Jozefom Holjenčíkom.


„Rokovanie bolo zamerané na objasňovanie postojov ZMOS-u a ÚRSO v kontexte regulácie cien vodného a stočného. Hovorili sme aj o záujme samospráv o zastúpene odborníka v Rade ÚRSO v oblasti vodárenstva, ktorý zatiaľ nikdy v Rade ÚRSO nepôsobil,“ ozrejmil predseda ZMOS Jozef Božik.

Na stretnutí, ktoré sa vo štvrtok 16. mája 2024 konalo v Kancelárii ZMOS v Bratislave bolo dohodnuté, že sa uskutoční spoločné rokovanie ZMOS-u, ÚRSO a Asociácie vodárenských spoločností, ktorá reprezentuje vodárenské spoločnosti, ktorých jediným vlastníkom sú mestá a obce Slovenskej republiky.

„Záujmom ZMOS-u je zabezpečiť udržateľnosť a modernizáciu sieti vodovodov a kanalizácie,“ zdôraznil Jozef Božik.

Na rokovaní sa zúčastnil aj predseda Sekcie hospodárstva a podnikania Rady ZMOS a primátor Novej Dubnice Peter Marušinec a predseda Sekcie pre energetiku Rady ZMOS a starosta Margecian Igor Petrik

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.06.2020
Komora obcí rokovala o pozemkoch, poľnohospodárstve aj financiách
V pondelok 29. júna 2020 sa v Kongresovej sále hotela Patria uskutočnilo rokovanie Komory obcí, ktoré sa zameralo na viaceré témy dotýkajúce sa nielen celej samosprávy, ale aj samotných obcí.
viac
17.12.2021
ZMOS na rokovaní k Plánu obnovy v oblasti vzdelávania
Tento týždeň sa uskutočnilo rokovanie k plánu obnovy v oblasti vzdelávania zástupcov samospráv s ministrom školstva a predsedom vlády SR na pôde Úradu vlády SR.
viac
08.10.2022
Rokovala Rada Združenia miest a obcí Liptova
V stredu 5. októbra 2022 sa uskutočnilo rokovanie Rady Združenia miest a obcí Liptova (ZMOL). Zúčastnil sa na ňom aj predseda ZMOS Branislav Tréger.
viac
09.11.2023
ZMOS rokoval s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim
Predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na čele s predsedom ZMOS Jozefom Božikom dnes rokovali s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim v priestoroch Historickej budovy Národnej rady SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %