Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
23.09.2022 02:25

Rekonštrukciu mosta cez Oravskú priehradu projektuje ŽSK aj s cyklochodníkom


Na snímke nábrežie Oravskej priehrady v Námestove. Snímka zdroj: (tasr).


Rekonštrukciu mosta cez Oravskú priehradu v Námestove projektuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) aj s cyklochodníkom a chodníkom pre chodcov.


Prepojí sa tým nábrežie v Námestove s cyklotrasou na druhej strane Oravskej priehrady. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Správa ciest ŽSK začala rekonštrukciu mosta cez Oravskú priehradu projektovať ešte minulý rok. "Počas pracovných stretnutí prišli viacerí aktéri s pripomienkami, ktoré sa týkali rozšírenia mosta o cyklochodník, keďže existuje dlhodobá vízia regiónu s cyklochodníkom okolo Oravskej priehrady. Preto sa ŽSK s vysúťaženou firmou na projektovú dokumentáciu dohodol na doprojektovaní, resp. rozšírení mosta aj o cyklotrasu," priblížila hovorkyňa ŽSK.

Zároveň je v riešení aj doprojektovanie napojenia cyklochodníka na moste k nábrežiu mesta Námestovo. "Mesto sa teda dočká projektovej dokumentácie nielen na most, ale aj na cyklochodník a jeho plnohodnotné napojenie na okolité komunikácie," objasnila riaditeľka odboru dopravy Úradu ŽSK Gabriela Tisoňová. Ako dodala, dali spracovať aj štúdiu na riešenie dlhodobo nebezpečnej križovatky ciest druhej triedy v smere od mosta do Trstenej.

Po vypracovaní projektovej dokumentácie ŽSK pristúpi k vybavovaniu povolení. Následne bude kraj hľadať prostredníctvom rôznych zdrojov financie na realizáciu diela. Investíciu podľa hovorkyne odhadujú na viac ako desať miliónov eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.04.2020
Zničený židovský cintorín obnovujú, podpora prišla z mnohých krajín
Židovský cintorín na brehu Oravskej priehrady v Námestove, ktorý koncom minulého roka spustošili vandali, začali v apríli rekonštruovať. Desiatky pomníkov už v týchto dňoch opäť stoja na mieste.
viac
25.05.2020
Rybár riečny bude na Oravskej priehrade hniezdiť v bezpečí
Hniezdenie na Oravskej priehrade bude pre rybára riečneho po novom bezpečnejšie. Umožniť to majú tri plávajúce ostrovy, ktoré minulý týždeň umiestnili v menej prístupných častiach priehrady.
viac
04.02.2021
Námestovo vyhlásilo súťaž na rozvoj nábrežia Oravskej priehrady
Mesto Námestovo hľadá najvhodnejší spôsob rozvoja Nábrežia Oravskej priehrady. V tejto súvislosti vyhlásilo dvojetapovú urbanisticko-architektonickú súťaž. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Hubík.
viac
05.05.2021
Na Slanickom ostrove umenia otvorili 48. letnú turistickú sezónu
Oravská galéria ponúka vyhliadkovú plavbu po Oravskej priehrade spojenú s prehliadkou expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %