Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
19.05.2023 09:30

Regionálne centrum podpory učiteľov pripravilo prvú konferenciu


Ilustračná snímka: (tasr).


Prvá konferencia Regionálneho centra podpory učiteľov (RCPU) pre okres Trnava sa uskutočnila pod názvom Príležitosť na zmenu.


Viac ako 100 učiteľov z 27 základných škôl (ZŠ) regiónu na nej absolvovalo workshopy a prednášky aj v súvislosti s novým štátnym vzdelávacím programom. Informovala o tom riaditeľka RCPU Martina Grošková.

Inšpirácie do Trnavy prišli načerpať aj pedagógovia zo Žiliny, Komárna, Senca, Nových Zámkov, Holíča i Kláštora pod Znievom. Učitelia sa v rámci 12 workshopov a dvoch prednášok diskutovali o nových prístupoch vo viacerých oblastiach. "Prvou bol nový štátny vzdelávací program, ktorý bude od roku 2026 povinný pre všetky základné školy a od septembra 2023 podľa neho začne vyučovať prvých 40 škôl vrátane hostiteľskej Súkromnej ZŠ BESST a ZŠ na Ulici Ivana Krasku v Trnave-Modranke," uviedla Grošková. Druhou oblasťou bola zmena hodnotenia vzdelávacích výsledkov žiakov. Hovorilo sa aj o inklúzii a personalizácii vzdelávania, digitalizácii a nových učebných štýloch.

Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia ministerstva školstva, Národného inštitútu vzdelávania a mládeže a Štátnej školskej inšpekcie Trnavského kraja. Na základe spätnej väzby plánuje RCPU podľa riaditeľky v diskutovaných oblastiach aktivity už do budúceho školského roka, kde sa chce zamerať aj na podporu riaditeľov škôl. Taktiež chystá workshopy v oblasti umelej inteligencie a jej využitia vo vyučovacom procese.

Vznik regionálnych centier na podporu učiteľov iniciovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako jednu z kľúčových reforiem Plánu obnovy a odolnosti SR a uskutočňuje ju v spolupráci s regionálnymi partnermi vo všetkých regiónoch Slovenska.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2018
ZMOS vydal analytickú štúdiu mapujúcu problémy regionálneho školstva
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) prostredníctvom autorského kolektívu odborníkov spracovalo odborný dokument (ako projektový výstup NP CSD II.), ktorý sa venuje súčasným problémom regionálneho školstva a možnosťami ich riešenia z pohľadu miest a obcí.
viac
31.10.2019
Krajské Regionálne centrá sociálnej ekonomiky – bezplatná pomoc záujemcom
Každé slovenské krajské mesto má už svoje Regionálne centrum sociálnej ekonomiky. Záujemcovia o sociálne podnikanie v nich nájdu odbornú pomoc, nie len pri svojich začiatkoch, ale aj počas svojej činnosti.
viac
03.10.2022
V Trnave otvorili regionálne centrum, žiadateľom pomôže s eurofondmi
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR otvorilo v piatok (30. 9.) Regionálne centrum v Trnave. Žiadateľom poskytne komplexný servis a poradenstvo v oblasti eurofondov či dotácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %