Utorok 06.06.2023
Dnes má meniny 
Norbert
°C
19.05.2023 09:30

Regionálne centrum podpory učiteľov pripravilo prvú konferenciu


Ilustračná snímka: (tasr).


Prvá konferencia Regionálneho centra podpory učiteľov (RCPU) pre okres Trnava sa uskutočnila pod názvom Príležitosť na zmenu.


Viac ako 100 učiteľov z 27 základných škôl (ZŠ) regiónu na nej absolvovalo workshopy a prednášky aj v súvislosti s novým štátnym vzdelávacím programom. Informovala o tom riaditeľka RCPU Martina Grošková.

Inšpirácie do Trnavy prišli načerpať aj pedagógovia zo Žiliny, Komárna, Senca, Nových Zámkov, Holíča i Kláštora pod Znievom. Učitelia sa v rámci 12 workshopov a dvoch prednášok diskutovali o nových prístupoch vo viacerých oblastiach. "Prvou bol nový štátny vzdelávací program, ktorý bude od roku 2026 povinný pre všetky základné školy a od septembra 2023 podľa neho začne vyučovať prvých 40 škôl vrátane hostiteľskej Súkromnej ZŠ BESST a ZŠ na Ulici Ivana Krasku v Trnave-Modranke," uviedla Grošková. Druhou oblasťou bola zmena hodnotenia vzdelávacích výsledkov žiakov. Hovorilo sa aj o inklúzii a personalizácii vzdelávania, digitalizácii a nových učebných štýloch.

Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia ministerstva školstva, Národného inštitútu vzdelávania a mládeže a Štátnej školskej inšpekcie Trnavského kraja. Na základe spätnej väzby plánuje RCPU podľa riaditeľky v diskutovaných oblastiach aktivity už do budúceho školského roka, kde sa chce zamerať aj na podporu riaditeľov škôl. Taktiež chystá workshopy v oblasti umelej inteligencie a jej využitia vo vyučovacom procese.

Vznik regionálnych centier na podporu učiteľov iniciovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako jednu z kľúčových reforiem Plánu obnovy a odolnosti SR a uskutočňuje ju v spolupráci s regionálnymi partnermi vo všetkých regiónoch Slovenska.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.03.2020
Psychológovia budú na telefónnej linke pomáhať ľuďom
Premôcť krízu s psychickým zvládaním aktuálnych udalostí v súvislosti s koronavírusom má za cieľ Centrum dobrovoľníckej psychologickej podpory, ktoré v pondelok spustilo mesto Žilina.
viac
15.03.2021
IPEC ukončil hrubú stavbu výskumno-vývojového centra v Senici s predstihom
Developerská skupina IPEC ako investor výstavby výskumno-vývojového centra a výrobných hál v senickom priemyselnom parku ukončila prvú fázu v predstihu. V tejto prvej fáze tu vznikne čiastočnou prestavbou a pripojenou novostavbou k už existujúcej budove výskumno-vývojové centrum.
viac
28.06.2021
Zachovalé veci do domácností bude ponúkať re-use centrum Back2Life
Nové re-use centrum Back2Life (Späť do života) pre nepotrebné veci, ktoré sú však stále použiteľné, otvorili v Trnave na Bottovej ulici. V priestore bývalého zberného dvora vznikol objekt z piatich použitých lodných kontajnerov, špeciálne upravených na obchodné priestory.
viac
03.10.2022
V Trnave otvorili regionálne centrum, žiadateľom pomôže s eurofondmi
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR otvorilo v piatok (30. 9.) Regionálne centrum v Trnave. Žiadateľom poskytne komplexný servis a poradenstvo v oblasti eurofondov či dotácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %