Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
05.01.2021 02:15

Radnica prosí obyvateľov o podnety k fungovaniu novej MAD


Ružomberská radnica.


Mestskú autobusovú dopravu (MAD) v Ružomberku prevádzkuje od januára nový dopravca. Mesto sa v týchto dňoch snaží skontrolovať správnosť fungovania liniek, obyvateľov preto prosí o konštruktívne podnety. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.


„Ide najmä o príchody a odchody autobusov podľa príslušného grafikonu, funkčnosť garantovaných prestupov, rýchlosť nastupovania a vystupovania všetkým dvermi, spôsob jazdy, prípadne chýbajúci cestovný poriadok na zastávke a podobne,” uvádza mesto.

Podnety môžu Ružomberčania poslať na e-mailovú adresu doprava@ruzomberok.sk.

Novým poskytovateľom mestskej autobusovej dopravy v Ružomberku je od 1. januára spoločnosť Blaguss. Doprava v meste je po novom prevádzkovaná na prestupnom a taktovom princípe. Hlavnými prestupnými uzlami sú železničná stanica, Katolícka univerzita a Baničné, doplnkovými mestský úrad a Železničná stanica Rybárpole. Súčasťou zmien je aj nový tarifný systém a spustenie webového sídla www.mhdrk.sk. Niektoré zástavky zmenili názov a majú upravenú polohu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2020
Preprava autobusom v meste bude viac smart
Cestovanie mestskou autobusovou dopravou v Liptovskom Mikuláši majú uľahčiť nové smart riešenia, ktoré mesto zavádza.
viac
28.06.2021
V Bratislave bude MHD jazdiť do novej časti mesta
Od 1. júla príde k viacerým zlepšeniam pri cestovaní. Najvýraznejšou novinkou je spustenie MHD do novej častí mesta, kam doteraz museli chodiť obyvatelia pešo.
viac
13.12.2021
Veľká zmena cestovných poriadkov v BBSK
Od nedele 12. decembra 2021 začali platiť na prímestských autobusových linkách na území BBSK nové cestovné poriadky. Dôvodom je zapracovanie požiadaviek verejnosti, samospráv, dopravcov a župy, za účelom zefektívnenia prímestskej dopravy v prospech cestujúcej verejnosti.
viac
03.03.2023
Od nedele sa v BBSK mení cestovný poriadok, pribudnú spoje v autobusovej doprave
Od nedele 5. marca dôjde k zmene cestovných poriadkov na 34 linkách prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK). Nové spoje pribudnú aj ako náhrada za štátom zrušené vlaky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %