Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
18.01.2021 01:40

Rada partnerstva schválila Vstupnú správu PHRSR 2022-2030


Ilustračná snímka.


Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja na roky 2021-2027 schválila 13. januára 2021 Vstupnú správu pre vypracovanie strategického dokumentu Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja na obdobie rokov 2022 až 2030.


Následne bola predložená Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

„Vstupná správa definuje strategický rámec rozvoja našej trnavskej župy na najbližšie roky. Ide tiež o kľúčový dokument, ktorým sa pripravujeme na čerpanie eurofondov a implementáciu integrovaných územných investícií v najbližších dvoch programových obdobiach,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pred samotným schvaľovaním materiálu v Rade partnerstva bol návrh vstupnej správy elektronicky zaslaný všetkým členom Rady partnerstva na pripomienkovanie dňa 23. decembra 2020. Zápisnica o priebehu hlasovania je zverejnená na webovom sídle Trnavského samosprávneho kraja.

„Už pri tvorbe Vstupnej správy boli oslovení sociálno-ekonomickí partneri, teda subjekty verejnej správy vrátane obcí, miest a ministerstiev, podnikatelia a mimovládne organizácie pôsobiace v oblasti regionálneho rozvoja na príslušnej miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni. Bolo nám doručených 1016 projektových zámerov, ktoré sme využili na zostavenie priorít, špecifických cieľov, ako aj na identifikáciu kľúčových operácií a tematických balíčkov. Tento zoznam projektových zámerov je predbežný a bude konkretizovaný v priebehu prípravy Programu rozvoja,“ doplnil župan Viskupič.

Štatút Rady partnerstva bol Radou partnerstva schválený 22. decembra 2020. Spolu so Vstupnou správou bude predmetom najbližšieho rokovania krajského zastupiteľstva.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.02.2021
Rezort regionálneho rozvoja s regiónmi o eurofondoch
Žiadatelia i prijímatelia dostanú ďalšiu odbornú pomoc pri príprave a realizácii projektov vďaka špecializovaným technickým sekretariátom pri Rade partnerstva, ako aj regionálnym centrám ministerstva.
viac
17.06.2021
Zasadala Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj BSK
V stredu 16. júna zasadla v priestoroch Úradu BSK už po štvrtýkrát Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj.
viac
03.02.2022
Príprava nového PHSR ŽSK 2021+ napreduje
Príprava nového Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK 2021+ napreduje, Žilinský kraj ukončil analytickú časť a predstavil návrh strategického smerovania.
viac
10.02.2022
O budúcnosti michalovského regiónu môžu rozhodnúť i obyvatelia
O budúcnosti mesta Michalovce a územia udržateľného mestského rozvoja, ktoré okrem okresného mesta tvorí aj 11 susediacich samospráv, môžu rozhodnúť aj Michalovčania a obyvatelia dotknutých obcí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %