Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
18.01.2021 01:40

Rada partnerstva schválila Vstupnú správu PHRSR 2022-2030


Ilustračná snímka.


Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja na roky 2021-2027 schválila 13. januára 2021 Vstupnú správu pre vypracovanie strategického dokumentu Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja na obdobie rokov 2022 až 2030.


Následne bola predložená Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

„Vstupná správa definuje strategický rámec rozvoja našej trnavskej župy na najbližšie roky. Ide tiež o kľúčový dokument, ktorým sa pripravujeme na čerpanie eurofondov a implementáciu integrovaných územných investícií v najbližších dvoch programových obdobiach,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pred samotným schvaľovaním materiálu v Rade partnerstva bol návrh vstupnej správy elektronicky zaslaný všetkým členom Rady partnerstva na pripomienkovanie dňa 23. decembra 2020. Zápisnica o priebehu hlasovania je zverejnená na webovom sídle Trnavského samosprávneho kraja.

„Už pri tvorbe Vstupnej správy boli oslovení sociálno-ekonomickí partneri, teda subjekty verejnej správy vrátane obcí, miest a ministerstiev, podnikatelia a mimovládne organizácie pôsobiace v oblasti regionálneho rozvoja na príslušnej miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni. Bolo nám doručených 1016 projektových zámerov, ktoré sme využili na zostavenie priorít, špecifických cieľov, ako aj na identifikáciu kľúčových operácií a tematických balíčkov. Tento zoznam projektových zámerov je predbežný a bude konkretizovaný v priebehu prípravy Programu rozvoja,“ doplnil župan Viskupič.

Štatút Rady partnerstva bol Radou partnerstva schválený 22. decembra 2020. Spolu so Vstupnou správou bude predmetom najbližšieho rokovania krajského zastupiteľstva.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.11.2020
V Bratislavskom kraji vznikla Rada partnerstva
V Bratislave mala v stredu 18. novembra svoje ustanovujúce zasadnutie Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj. Novovzniknutá Rada má zabezpečiť efektívny spôsob čerpania eurofondov v Bratislavskom kraji.
viac
24.11.2020
Na prihlásenie sa do výzvy na podporu regionálneho rozvoja ostáva týždeň
Na prihlásenie sa do výzvy trnavskej župy na podávanie žiadostí o podporu regionálneho rozvoja v roku 2021 ostáva už len týždeň.
viac
15.01.2021
Verejnosť môže pripomienkovať stratégiu hospodárskeho a sociálneho rozvoja BSK
Rastúca urbanizácia, zvyšujúci sa vek obyvateľov, zhoršujúca sa dopravná situácia, či nedostatok v miest v školách, škôlkach i zariadeniach sociálnych služieb, alebo nedostatok lekárov. Aj na tieto témy reaguje pripravovaná stratégia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).
viac
27.02.2021
Rezort regionálneho rozvoja s regiónmi o eurofondoch
Žiadatelia i prijímatelia dostanú ďalšiu odbornú pomoc pri príprave a realizácii projektov vďaka špecializovaným technickým sekretariátom pri Rade partnerstva, ako aj regionálnym centrám ministerstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %