Pondelok 27.06.2022
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
19.05.2022 08:25

Projekty zviditeľňujúce život v obciach a mestách môžu získať grant Nadácie ZSE


Ilustračná snímka: (tasr).


Projekty zviditeľňujúce a rozvíjajúce kultúrny, športový a komunitný život v obciach a mestách sa môžu uchádzať o grant. Nadácia Západoslovenskej energetiky (ZSE) vyhlásila šiesty ročník grantového programu Rozprúdime regióny.


O podporu sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, kultúrne inštitúcie, športové kluby aj školy a školské zariadenia pôsobiace na západnom Slovensku. Medzi projekty sa prerozdelí 200 000 eur, výška podpory pre jeden projekt je 2500 eur. Prihlásiť sa možno do 15. júna.

"Od prvého ročníka v programe okrem originálnych projektov pre komunity podporujeme aj také, ktoré zviditeľňujú výnimočnosť konkrétneho regiónu a jeho tradičných zvykov či pamiatok. Vzhľadom k dianiu vo svete sme sa rozhodli v aktuálnom ročníku dať priestor aj projektom, ktoré napomáhajú k zbližovaniu odlišných kultúr, posilňujú interkultúrny dialóg, prispievajú k vzájomnému spoznávaniu," uviedla programová riaditeľka nadácie Erika Škultétyová.

Projekty je potrebné predkladať elektronicky prostredníctvom online formuláru. Prístupný je na stránke www.nadaciazse.sk do 15. júna 2022. Na webe sú zverejnené aj konkrétne informácie o typoch a zameraní projektov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.03.2021
Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused podporí aj tento rok zaujímavé projekty zlepšujúce život v okolí rafinérie Slovnaft. Finančná pomoc na zlepšenie sociálnych, kultúrnych či komunitných možností sa týka bratislavských mestských častí Vrakuňa, Ružinov a Podunajské Biskupice a obce Rovinka.
viac
15.06.2021
NKN podporí projekty zamerané na obnovu verejných priestorov
Aktivisti, dobrovoľníci a neformálne združenia majú ešte tri dni na to, aby požiadali o podporu z grantového programu s názvom Upracme si spolu. Nitrianska komunitná nadácia (NKN) môže na úspešné zámery poskytnúť z programu dotáciu do 1000 eur.
viac
17.12.2021
Nová iniciatíva Sadíme budúcnosť spúšťa prvé kolo na získanie grantov
Nový program nadácie Ekopolis ponúka pokrytie nákladov na výsadbu, starostlivosť o stromy, odborný dohľad a zafinancuje i potrebný materiál, náradie alebo dopravu.
viac
23.04.2022
Grantový program Opora prijíma žiadosti do 2. mája 2022  
Nadácia SPP vyhlásila grantový program Opora. Podporuje projekty, ktoré vychádzajú z aktuálnych potrieb ľudí, ktorí sú znevýhodnení, podporujú ich spoluúčasť na zmenách, ktoré majú smerovať k zvýšeniu kvality ich života a k aktivizácii ich potenciálu. 
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %