Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
08.06.2020 08:45

Projekt Game On! má zvýšiť povedomie mladých o klimatickej zmene


Ilustračná snímka: (tasr).


Zvýšenie povedomia mladých ľudí o klimatickej zmene a ich motivovanie k zmene životného štýlu je cieľom projektu "Game on! - V hre je naša budúcnosť. Zastavme zmenu klímy!".


Spustili ho organizácie z ôsmich európskych krajín na Svetový deň životného prostredia, ktorý pripadol na 5. júna. Informoval o tom Patrik Gažo z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ).

Slovenským partnerom projektu je BROZ, ktoré sa už vyše 20 rokov venuje obnove biotopov lužných lesov a mokradí, ktoré pomáhajú zmierňovať negatívne dôsledky zmeny klímy, hovorí Gažo.

„Potrebujeme viac informácií podaných zrozumiteľne na to, aby sme sa ako jednotlivci aj ako spoločnosť dokázali správne rozhodnúť v otázkach riešenia klimatickej krízy. Naším cieľom je spojiť jednotlivcov aj organizácie, ktoré hrajú rolu v hre o klímu, a podporiť ich vo vytváraní nových pravidiel udržateľnosti v strednej Európe,” hovorí manažérka projektu na Slovensku Adriana Brossmannová.

Ochranári trávia veľa času v teréne a čoraz intenzívnejšie vidia negatívne dosahy na zmeny klímy na krajinu, kde pôsobia, a na ľudí, ktorí v nej žijú, uviedla Brossmannová. Dodala, že obnova niektorých biotopov, napríklad lužných lesov, začína byť pre extrémne suchá čoraz náročnejšia.

„Príroda je pritom v boji so zmenou klímy naším najsilnejším spojencom. Ak chceme v tomto boji uspieť, ochrana a obnova ekosystémov musí ísť ruka v ruke so znižovaním emisií. Toto je jedno z hlavných posolstiev projektu,” povedala Brossmannová.

Projekt je podporený z Európskeho programu DEAR – Development Education and Awareness Raising Programme. BROZ dúfa, že projekt prinesie tému abstraktnej klimatickej zmeny bližšie k ľuďom. Hlavnými témami budú riešenia zmeny klímy, prispôsobenie sa klimatickej zmene, potreba ochrany biodiverzity a ekosystémov a klimatická spravodlivosť.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2020
MŽP poskytlo 33 miliónov na protipovodňovú ochranu Malého Dunaja
Zníženiu rizika povodní a negatívnych dôsledkov zmeny klímy má pomôcť protipovodňová ochrana dolného úseku Malého Dunaja. Na jej tretiu etapu Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR poskytlo Slovenskému vodohospodárskemu podniku (SVP) 33 802 024 eur.
viac
09.04.2021
Riešenie klimatickej krízy si od samospráv vyžaduje čas, prácu aj financie
Riešenie klimatickej krízy a jej následkov si od samospráv vyžaduje viac času, práce, financií a personálnych kapacít. Uviedla to hovorkyňa Únie miest Slovenska (ÚMS) Daniela Piršelová.
viac
15.04.2021
8. ministerská konferencia FOREST EUROPE o budúcnosti lesov
Budúcnosť, akú si želáme – lesy, aké potrebujeme. S týmto názvom sa včera v Bratislave začala 8. konferencia ministrov procesu FOREST EUROPE o budúcnosti lesov, ich ochrane aj rozvoji v kontexte klimatických procesov na celom svete.
viac
27.04.2021
KSK chce realizovať projekt na obnovu biodiverzity v lesoch na Gemeri a Spiši
Zámer spolufinancovať projekt na Ochranu a obnovu biodiverzity v lesných ekosystémoch schválili krajskí poslanci na rokovaní 26. apríla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %