Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
05.02.2020 11:50

Pripravuje sa rekonštrukcia cyklistických trás v okolí Starej Myjavy


Ilustračná snímka, zdroj: zagurami.sk


Projekty, v rámci ktorých sa zrekonštruujú viaceré cyklotrasy, sa v súčasnosti realizujú v kopaničiarskom regióne. TASR o tom informoval projektový manažér Miestnej akčnej skupiny (MAS) Kopaničiarsky región Peter Nemček.


"V rámci regiónu sme v spolupráci s obcou Stará Myjava predložili dva projekty na cyklotrasy, ktoré sú už schválené. Ide o projekty cezhraničnej spolupráce Interreg, kde sú partnermi aj mesto Stará Turá, obec Poriadie a na moravskej strane obce Kuželov a Nová Lhota,“ uviedol Nemček.       

Cieľom prvého projektu Z Bielych Karpát k Baťovmu kanálu je vybudovať cyklotrasy a cyklochodníky. "Na slovenskej strane sa budú rekonštruovať komunikácie, ktoré sú v zlom technickom stave s tým, že na nich bude zákaz vjazdu pre motorové vozidlá. Na českej strane to budú vyslovene cyklochodníky," spresnil manažér MAS.       

Zároveň sa realizuje aj druhý projekt, kde je hlavným partnerom obec Kuželov, Stará Myjava je hlavným cezhraničným partnerom a partnerom je aj obec Poriadie. Na slovenskej strane sú tieto projekty previazané a nadväzujú na seba. Časť cyklotrás už medzi Starou Turou a obcami Poriadie a Stará Myjava existuje a týmito projektmi by sa mali dokončiť ďalšie.       

V súčasnosti sa uskutočňuje výberové konanie za obec Stará Myjava na úsek zo Skilandu v Starej Myjave do lokality Hamovanie. "Stará Turá v takisto uskutočňuje verejné obstarávanie na úsek od hranice s Českou republikou až do lokality Hlavina," spresnil Nemček.       

Oba úseky majú v projekte naplánované ukončenie prác do konca mája. "Je pravdepodobné, že sa proces verejného obstarávania predĺži. Na letnú turistickú sezónu by však tieto dva úseky mali byť pripravené. Pri ďalších úsekoch v okolí Starej Myjavy a Poriadia by sa s prípravou verejného obstarávania malo začať v priebehu jarných mesiacov. Podľa obstarávania sa uvidí, či sa s prácami začne ešte v tomto roku alebo na jar 2021," doplnil Nemček.       

V rámci prvého projektu, ktorým je úsek zo Skilandu v Starej Myjave do lokality Hamovanie, je predpokladaná hodnota zákazky vo výške 348.000 eur pre obec Stará Myjava a pre mesto Stará Turá je predpokladaná hodnota 252.000 eur. "V druhom projekte je predpokladaná výška nákladov stavebných prác pre obec Stará Myjava 564.000 eur a pre obec Poriadie sa počíta v rozpočte so sumou 85.000 eur," informoval projektový manažér.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.04.2016
V sobotu otvoria v Kežmarku cyklistické chodníky
Primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák v sobotu (23. 4.) oficiálne otvorí cyklistické chodníky, ktoré boli dokončené vlani.
viac
13.10.2017
V bratislavskej župe začínajú budovať nové dopravné terminály a cyklotrasy
Predseda BSK Pavol Frešo podpísal s mestom Svätý Jur, obcou Most pri Bratislave a združením JURAVA prvé zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na dopravný terminál a cyklotrasy financované z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
12.07.2019
Mesto získalo NFP na cyklotrasy vo výške takmer 500-tis. eur
Mesto Holíč uzavrelo zmluvu s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, podľa ktorej získa zo zdrojov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu 494 931 eur na budovanie cyklotrás. Financie mesto získalo v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.
viac
14.11.2019
MAS Kopaničiarsky región vypísala výzvu na udelenie regionálnej značky
Občianske združenie (OZ) Kopaničiarsky región - miestna akčná skupina (MAS) vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky „Kopanice regionálny produkt“. TASR informoval projektový manažér MAS Peter Nemček.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %