Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
16.02.2024 01:50

Pri obci Golianovo vznikla nová 22 metrov vysoká rozhľadňa


Snímka zdroj: Slovensko SP21


Pri obci Golianovo v okrese Nitra vznikla nová rozhľadňa. Autorom projektu je architekt Peter Mizia. Drevená rozhľadňa na štyroch nosníkoch je súčasťou miestnej cyklotrasy Nitra - Vráble.


Drevená rozhľadňa poskytuje výhľady cykloturistom aj peším návštevníkom z neďalekých obcí, povedal počas jej otvorenia predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík.         

Stavba so štvorcových pôdorysom so stranou dlhou 15 metrov a výškou 22 metrov ponúka výhľad z dvoch plošín. Prvá je vo výške deväť metrov, druhá vo výške 19 metrov.         

Výstavbu aj finančnú podporu rozhľadne odsúhlasili poslanci Zastupiteľstva NSK na svojom prvom riadnom zasadnutí. "Nitriansky samosprávny kraj podporuje nielen výstavbu cyklotrás, ale aj prvkov, ktoré slúžia na zatraktívnenie turizmu v tomto regióne," povedal Becík.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2016
Kladné hospodárenie obce neovplyvnila ani kríza
Nová Ves nad Žitavou v okrese Nitra realizuje z vlastných zdrojov každoročne investície v priemere vo výške 45 000 eur.
viac
15.08.2020
Na Vápennom vrchu nad obcou vyrástla nová rozhľadňa
Na Vápennom vrchu nad obcou Skýcov vyrástla nová turistická rozhľadňa. „Rozhľadňa je otvorená od piatka, v priebehu budúceho týždňa ešte osadíme smerové tabule,“ informoval starosta Skýcova Tomáš Kolembus.
viac
15.05.2021
Návštevníci skanzenu si vychutnajú výhľad z novej rozhľadne
V areáli Múzea liptovskej dediny v Pribyline vybudovali novú rozhľadňu. Je súčasťou náučného chodníka, ktorý návštevníkov prevedie podtatranskou prírodou. Výhľad z rozhľadne si budú môcť turisti vychutnať už od tejto sezóny.
viac
04.11.2023
Golianovo: Popri cyklotrase vznikla nová rozhľadňa
Popri cyklochodníku spájajúcom obec Golianovo s mestom Vráble v okrese Nitra vznikla nová rozhľadňa. Jej výstavba sa začala v októbri minulého roka, podľa zmluvy so zhotoviteľom bude ukončená do 6. novembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %