Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
24.11.2021 09:30

Prehliadky Piešťany podľa Wintera sú cestou do histórie


Snímka zdroj: (tasr).


V predvianočnom období do 18. decembra sa počas sobôt budú môcť návštevníci Piešťan, ale i domáci zoznámiť originálnou formou s históriou kúpeľného mesta.


Zážitkové prehliadky dostali názov Piešťany podľa Wintera a dávajú možnosť nazrieť, ako mesto v uplynulom storočí kreovala a vnímala rodina Winterovcov, ktorá je spojená so zlatou érou kúpeľov, no nielen ich.

Za projektom stojí Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavského kraja. Ponúka prehliadky po siedmich najdôležitejších miestach, ktoré vybudoval zakladateľ kúpeľov Ľudovít Winter - Kolonádový most, hotel Thermia Palace, kúpalisko Eva, socha Barlolámača a ďalšie. Začínať budú vždy na Kolonádovom moste pri Winterovej sediacej soche na lavičke, o ktorej postavenie sa zaslúžilo občianske združenie (OZ) Pro Winter. „OZ pustilo vlnu pozornosti o rodinu Winterovcov, veď vzápätí, len prednedávnom, mesto opravilo celý most vedúci z mesta na Kúpeľný ostrov a dejú sa aj ďalšie veci. Verím, že táto vlna záujmu o Winterovcov neutíchne, ich príbeh je veľmi silný, inšpiratívny a pre Piešťancov dôležitý, “ uviedol na premiére prehliadky v utorok primátor Piešťan Peter Jančovič.

Záujemcovia absolvujú potulku so slúchadlami na ušiach, v ktorých im bude znieť pôvodná audiohra v podaní hercov trnavského Divadla Jána Palárika. Scenár dramaturgičky Lucie Mihálovej podľa spomienok Ľudovíta Wintera zrežíroval a hudbu skomponoval Juraj Bielik. Na stanovištiach sluchový vnem doplnia hrané scénky v podaní hercov Divadla na TrakOch z Trakovíc a Univerzitného ochotníckeho divadla THE.ART.RE.

Postaviť produkt cestovného ruchu na životnom príbehu významnej osobnosti je aj podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozefa Viskupiča dobrou a odvážnou myšlienkou. „Je chrbticou, ako sa dajú predstaviť Piešťany. Máme len málo autorít, ktorých odkaz je v mestách cítiť tak silno, ako je to v prípade Wintera a Piešťan. Mesto ho má hlboko vo svojej DNA,“ uviedol Viskupič.

Vstupenky sú k dispozícii na webe krajzazitkov.sk

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2020
Na zaniknutom hrade sa konala prvá komentovaná prehliadka
Na zaniknutom hrade Breznica sa vo štvrtok (1. 10.) v rámci projektu Pohronská hradná cesta konala vôbec prvá komentovaná prehliadka.
viac
17.12.2020
KOCR Severovýchod Slovenska spúšťa kampaň Zimná výzva
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom spúšťa v tomto roku novú kampaň na zimnú turistickú sezónu.
viac
04.05.2021
Vyskúšajte individuálne prehliadky Trnavy a okúste život richtárov a katov
Turistický ruch v meste Trnava pomaly ožíva. Krajské mesto svojim návštevníkom ponúka možnosť absolvovať tematické individuálne prehliadky, samozrejme, za dodržania platných nariadení. Návštevníci sa počas prehliadok dostanú do stredoveku, okúsia život richtárov alebo katov.
viac
16.11.2021
Úspešné leto v Trenčianskom kraji
Tohtoročné leto v Trenčianskom kraji bolo aj napriek pretrvávajúcej pandémii a s ňou spojenými obmedzeniami z hľadiska návštevnosti kraja úspešné. Dominoval, už tradične, domáci cestovný ruch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %