Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
26.02.2024 10:55

Pošta vydáva známku, celinovú pohľadnicu a známkový zošitok „Veľká noc 2024


Poštová známka „Veľká noc 2024: Mobiliár z Baziliky minor sv. Egídia v Bardejove


Slovenská pošta, a.s., dnes vydáva poštovú známku „Veľká noc 2024: Mobiliár z Baziliky minor sv. Egídia v Bardejove“ so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku.


Poštová známka rozmerov 26,5 × 33,9 mm vrátane perforácie vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami. Známku vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Na poštovej známke je motív ukrižovania Ježiša Krista, ktorý sa nachádza v strednej časti Oltára sv. Kríža z rokov 1480 – 1890 v Bazilike minor sv. Egídia v Bardejove.

Súčasne s poštovou známkou vychádza aj obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 23. 2. 2024 a domicilom mesta Bardejov. Predlohou prítlače FDC obálky je Pieta. Motívom FDC pečiatky je detail z mobiliáru z Baziliky minor sv. Egídia v Bardejove. FDC vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o.

Autorom grafickej úpravy poštovej známky, prítlače na FDC a autorom FDC pečiatky je Adrian Ferda.

Celinová pohľadnica s natlačenou známkou na adresnej strane, identickou s poštovou známkou „Veľká noc 2024: Mobiliár z Baziliky minor sv. Egídia v Bardejove“ so špecifickým symbolom T2 50g.

Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku.

Na obrazovej časti celinovej pohľadnice je motív nanebovstúpenia Ježiša Krista. Celinovú pohľadnicu vytlačila ofsetovou technikou spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Predajná cena celinovej pohľadnice je 1,40 €.

Autor: (ts-Slovenská pošta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.02.2018
Slovenská pošta žije olympiádou
Slovenská pošta podporuje našich športovcov počas XXIII. zimných olympijských hier. Okrem špeciálnej poštovej známky vydanej pri tejto príležitosti sa pošta sa stala aj partnerom Slovenského domu v Pjongčangu.
viac
06.03.2018
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva pripravilo veľkonočný program
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo v marci pre svojich návštevníkov tradičné podujatie s názvom Prebúdzanie jari. Program prinesie nielen tradičnú atmosféru sviatkov Veľkej noci, ale aj kreatívne tvorivé dielne pre žiakov základných škôl.
viac
03.04.2018
V ružinovskom parku sa stratili veľkonočné vajíčka
Vtáčik Cultusáčik a jeho kamarát Zajko zvolávajú všetky posily, aby im prišli pomôcť vyriešiť tajnú záhadu stratených veľkonočných vajíčok v stredu 4. apríla 2018 o 17:00 hod. do Parku Andreja Hlinku. Pre tých najšikovnejších sú pripravené zaujímavé ceny. Nik však neodíde naprázdno.
viac
23.03.2021
Online program Veľkej noci z Kysuckého múzea bude bohatý
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, si pre svojich priaznivcov pripravilo program v online priestore pod názvom Veľká noc z Kysuckého múzea.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %