Nedeľa 01.11.2020
Dnes má meniny 
Denis, Denisa
°C
19.09.2020 12:10

Pezinok: V časti Grinava zrealizuje BVS novú kanalizáciu


Ilustračná snímka: teraz.sk


Kanalizačná sieť v meste Pezinok sa dočká rozšírenia, ďalšia časť pribudne v časti Grinava. Na piatkovom brífingu o tom informovali zástupcovia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), jeho akcionárov i mesta Pezinok.


"Nová kanalizácia v hodnote približne 2,7 milióna eur odkanalizuje obe strany Myslenickej ulice, od kruhového objazdu pri obchodnom dome až po odbočku na Slovenský Grob,“ spresnil generálny riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Olajoš. Bývajúci v lokalite by už nemali mať problémy so splaškovými vodami. "Na novovybudované kanalizačné potrubie sa budú môcť postupne pripojiť aj ďalšie vetvy kanalizácie z okolitých ulíc,“ dodal Olajoš.       

Okrem výstavby samotnej kanalizácie pribudnú aj dve čerpacie stanice, ktoré budú splaškové vody prečerpávať ďalej do kanalizačnej sústavy tak, aby skončili v najväčšej čistiarni odpadových vôd na Slovensku - v bratislavskej Vrakuni. V súčasnosti ešte neurčený zhotoviteľ by mal výstavbu realizovať do 24 mesiacov od odovzdania staveniska.       

Výstavba si vyžiada rozsiahle rozkopávky na oboch stranách Myslenickej ulice a s tým súvisiace dopravné obmedzenia. Organizáciu dopravy bude určovať správca komunikácie - Regionálne cesty Bratislava a okresný dopravný inšpektorát.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2017
BVS predĺžila možnosť zlegalizovať pripojenie na kanalizáciu
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) vyhlásila začiatkom leta generálny pardon, ktorý zákazníkom napojeným na verejnú kanalizáciu bez zmluvy umožňoval zlegalizovať svoje pripojenie do konca augusta. Pre rastúci záujem však BVS predĺžila túto možnosť až do 15. októbra.
viac
30.05.2018
Považskobystrické časti Horný a Dolný Moštenec by mali odkanalizovať tento rok
Považskobystrické mestské časti Dolný Moštenec, Horný Moštenec a Považská Teplá sú poslednými, ktoré nemali kanalizáciu. Oba Moštence by mohli byť odkanalizované do konca roka, v Považskej Teplej chcú s prácami na budovaní kanalizácie začať v budúcom roku.
viac
17.08.2019
Kanalizácia v meste by mala byť hotová koncom budúceho roka
Do konca budúceho roka by mala byť vybudovaná kanalizácia v meste Tornaľa v okrese Revúca, ktorá je vo výstavbe od konca roka 2017. TASR o tom informovala primátorka Tornale Anna Szögedi.
viac
21.04.2020
Výstavba kanalizácie obmedzí na pol roka dopravu na ceste I/61
Okresný dopravný inšpektorát v Považskej Bystrici upozorňuje na dopravné obmedzenia na ceste I/61 medzi Považskou Bystricou a mestskou časťou Považská Teplá. Začali sa v pondelok (20. 4.) a potrvajú až do konca októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.88 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %