Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
08.04.2019 02:15

Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od januára zmizlo z verejných priestranstiev ďalších 36 vozidiel. Z nich 15 odstránila mestská časť, ďalších 21 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy.


"V závere roka 2018 vykonala petržalská samospráva passport vozidiel poškodzujúcich alebo ohrozujúcich životné prostredie a narúšajúcich vzhľad mestskej časti. Ten ukázal, že na prelome rokov 2018/2019 sa na území mestskej časti nachádzalo 155 takýchto vozidiel, ktoré sa snažíme odstrániť z verejného priestranstva," píše mestská časť na webovej stránke.       

V prípade, že obyvatelia registrujú vo svojom okolí dlhodobo odstavené vozidlá, môžu sa obrátiť na miestny úrad, konkrétne na oddelenie životného prostredia. Ak vozidlo nemá tabuľky s evidenčným číslom a ani viditeľné VIN číslo, mestská časť naň umiestni výzvu na jeho odstránenie so 60-dňovou lehotou. Ak sa v tomto termíne nič nezmení, mestská časť predmetné vozidlo odstráni. Do celého procesu je zapojená okrem samosprávy aj spoločnosť oprávnená na prevoz a spracovanie vozidiel a tiež okresný úrad, ktorý nakoniec rozhodne, čo s vozidlom, ak jeho držiteľ nejaví záujem.       

Úrad sa však často stretáva s prípadmi, keď vozidlo tabuľku s evidenčným číslom má, ale je viditeľne spustnuté, má neplatnú nálepku o vykonaní technickej a emisnej kontroly a je zjavné, že vozidlo je dlhodobo nepoužívané. "V tomto prípade je proces odstraňovania zdĺhavejší, nakoľko často ide o prípady, kedy sa vlastníkovi nedá doručiť poštová zásielka s výzvou na odstránenie, prípadne vozidlo je predmetom dedičského konania, či je zaťažené exekúciou, čo celý proces značne komplikuje, predlžuje a v krajnom prípade celkom znemožňuje," zdôrazňuje samospráva.       

Mestská časť eviduje všetky registrované vraky na webovej stránke, kde je uvedený ich abecedný zoznam podľa ŠPZ.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2020
Petržalka sa zbavuje vrakov, umiestňuje ich na dočasne vyhradené parkovisko
V najväčšej bratislavskej mestskej časti parkovalo donedávna viac ako 160 vrakov, ktoré bránili parkovaniu pojazdných vozidiel. Vďaka iniciatíve vedenia mestskej časti Bratislava-Petržalka ich teraz parkuje o 40 menej.
viac
02.03.2022
Pre budúcu električku v Petržalke pokračujú v odstraňovaní ornice
V rámci výstavby predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke bola v uplynulom období odstránená z viacerých nespevnených plôch koridoru budúcej trate vrchná vrstva pôdy, tzv. ornica.
viac
26.01.2023
Petržalka pokračuje v odstraňovaní vrakov, avizuje častejšie odťahy
Bratislavská Petržalka pokračovala aj v roku 2022 v odstraňovaní vrakov a vozidiel bez platnej STK a emisnej kontroly. Na šrotovisku skončilo ďalších 109 nepojazdných áut, v porovnaní s rokom 2021 je to nárast o desať percent.
viac
28.03.2024
Petržalka pokračuje vo výsadbe, ale aj odstraňovaní inváznych drevín
Bratislavská Petržalka nadväzuje na jesennú výsadbu stromov a krov, počas jarnej výsadby pribudlo na jej území niekoľko desiatok listnatých a ihličnatých drevín. Dôraz pri výsadbe kladie na rozmanitosť drevín. Mestská časť sa zároveň zbavuje škodlivých, invazívnych drevín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %