Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
03.10.2020 09:15

Petržalka sa zbavuje vrakov, umiestňuje ich na dočasne vyhradené parkovisko


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen.sk


V najväčšej bratislavskej mestskej časti parkovalo donedávna viac ako 160 vrakov, ktoré bránili parkovaniu pojazdných vozidiel. Vďaka iniciatíve vedenia mestskej časti Bratislava-Petržalka ich teraz parkuje o 40 menej.


Na umiestnenie vrakov má slúžiť parkovisko na Macharovej ulici, ktoré je v nočných hodinách najmenej využívaným parkoviskom v Petržalke.

„Naším cieľom je zhromaždiť dlhodobo nepojazdné vozidlá na jednom mieste, aby ich pracovníci z oddelenia životného prostredia odstránili v čo najkratšom čase,“ vysvetlil starosta Petržalky Ján Hrčka. „Zároveň sa ospravedlňujeme obyvateľom okolitých ulíc Macharova, Pifflova, Wolkrova, ktorým sme toto parkovisko dočasne zabrali,“ dodal starosta, ktorý tvrdí že je to jeden zo spôsobov, ako „vyčistiť“ parkoviská od vrakov blokujúcich parkovacie miesta. Viacnásobné sčítanie parkujúcich vozidiel ukázalo, že v nočných hodinách stojí najmenej vozidiel práve na parkovisku na Macharovej ulici. To sa po odstránení vrakov vráti do normálneho režimu.

Mestská časť ako správca komunikácie realizuje odstraňovanie nepojazdných vozidiel vo vlastnej réžii. Za dva dni sa jej podarilo presunúť na parkovisko 40 vrakov. Medzi nimi sú najmä vozidlá bez evidenčného čísla či viditeľne poškodené a nefunkčné vozidlá. Petržalská samospráva chce do budúcna vo vlastnej réžii odstraňovať aj vozidlá parkujúce v nesúlade s parkovacím poriadkom. „Zameriavať sa budeme najmä na chodníky, vozidlá blokujúce výjazdy, kontajnerové stojiská či vyhradené parkovacie miesta. Samozrejme, o odťahovaní budeme obyvateľov vždy vopred informovať,“ upozornil Ján Hrčka.

Petržalská samospráva najbližšie plánuje zverejniť pre obyvateľov výzvu, aby mestskej časti nahlasovali vraky vozidiel, najmä tie výrazne poškodené a bez evidenčného čísla. Na tento účel zriadila mailovú adresu vraky@petrzalka.sk.

Autor: Mária Halašková, hovorkyňa MÚ Bratislava-Petržalka


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2018
Mesto začne odstraňovať z ulíc vraky áut
Mesto Nové Zámky začne postupne odstraňovať z ulíc nepojazdné autá. Radnica pri tom bude spolupracovať so súkromnou firmou z Hornej Kráľovej, ktorá má vlastné parkovisko i autorizáciu na spracovanie starých vozidiel.
viac
08.04.2019
Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk
Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od januára zmizlo z verejných priestranstiev ďalších 36 vozidiel. Z nich 15 odstránila mestská časť, ďalších 21 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy.
viac
26.01.2023
Petržalka pokračuje v odstraňovaní vrakov, avizuje častejšie odťahy
Bratislavská Petržalka pokračovala aj v roku 2022 v odstraňovaní vrakov a vozidiel bez platnej STK a emisnej kontroly. Na šrotovisku skončilo ďalších 109 nepojazdných áut, v porovnaní s rokom 2021 je to nárast o desať percent.
viac
20.03.2023
Z mestských ulíc sa za dva roky podarilo odstrániť 50 autovrakov
Z ulíc Liptovského Mikuláša za dva posledné roky zmizlo viac ako 50 autovrakov. Informoval o tom primátor Ján Blcháč s tým, že ďalšie nepojazdné autá sú aktuálne v riešení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %