Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
09.02.2024 05:05

Partizánske zintenzívni výsadbu zelene


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Partizánske


Mesto Partizánske zintenzívni výsadbu zelene, v rôznych lokalitách pribudne viac stromov. Samospráva ich vysadí v každej mestskej časti, rovnako pripravuje i návrh lokalít vhodných na výsadbu pôvodných drevín. Avizoval to primátor Jozef Božik.


Mesto za 13 rokov vysadilo viac ako 1000 nových stromov. "V tomto roku by sme chceli byť ešte intenzívnejší. Vykonali sme audit možných lokalít a zároveň som poprosil riaditeľov a riaditeľky základných škôl (ZŠ) o audit ich vonkajších areálov. V prípade ZŠ chceme sadiť ešte na jar a hlavne ovocné stromy," uviedol Božik. Stromy podľa svojich svojich slov plánuje zakúpiť z vlastných peňazí, na jeseň mesto zase zabezpečí výsadbu z verejných zdrojov.         

"Sadiť chceme v každej mestskej časti a pripravujeme návrh lokalít vhodných na výsadbu pôvodných druhov drevín s ohľadom na možnosti uličnej výsadby a ostatných plôch v rámci mesta," priblížil ďalej primátor. Pri návrhu lokalít mesto podľa neho zohľadní existujúce inžinierske siete, ktoré v niektorých prípadoch neumožňujú v budúcnosti realizovať plánovanú výsadbu drevín. "Hlavná výsadba drevín bude realizovaná etapovite v jesenných a zimných mesiacoch v kalendárnom roku," avizoval.         

Samospráva zároveň pripravuje realizáciu mestského ekoparku na sídlisku Luhy aj s ovocným sadom, pokračovať bude aj v projekte Môj stromček druháčik.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.04.2018
V meste vysadia v rámci projektu 150 stromov
Bánovce nad Bebravou budú po tomto týždni zelenšie. V rámci projektu Viac zelene pre Štúra, s ktorým prišli bývalí žiaci z miestneho Gymnázia Janka Jesenského, pribudne na území mesta 150 stromov. Informovala o tom samospráva v tlačovej správe.
viac
18.05.2020
Správa ciest KSK vysadí pri cestách stovky stromov
Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) spúšťa projekt obnovy cestnej zelene, v rámci ktorého plánuje do budúceho roka vysadiť zhruba 500 stromov.
viac
20.05.2021
Pri vstupe do Liptovského Hrádku vysadili novú zeleň
S otvorením obchodného reťazca pri vstupe do Liptovského Hrádku pribudla v tejto lokalite aj nová zeleň.
viac
05.11.2021
Nové Mesto pokračuje v revitalizácii zelene na svojom území
Bratislavské Nové Mesto pokračuje v revitalizácii zelene na svojom území. Staré dreviny, ktoré by mohli byť zároveň nebezpečné pre svoje okolie, nahrádza novými stromami. Takýto ozdravný proces sa týka viacerých lokalít. Informuje o tom mestská časť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %