Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
24.06.2022 08:25

Partizánske podporí zo svojho rozpočtu desať občianskych projektov


Ilustračná snímka: (tasr).


Samospráva Partizánskeho finančne podporí zo svojho rozpočtu desať projektov, ktoré majú za cieľ zlepšiť komunitný život v meste. O vybraných občianskych zámeroch rozhodla verejnosť prostredníctvom hlasovania, prerozdelia si sumu 10 000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.


O podporu verejnosti sa uchádzalo 15 občianskych zámerov, ktoré získali celkovo 1332 SMS hlasov, požadovanú hranicu 50 SMS hlasov prekročilo 11 zámerov. Radnica prerozdelí financie medzi zámery, ktoré skončili na prvom až desiatom mieste.

Finančnú podporu dostanú projekty outdoorovej čitárne Cirkevnej Základnej školy s Materskou školou (ZŠ s MŠ) Jána Krstiteľa a relaxačnej zóny ZŠ R. Jašíka. Dotáciu dostane i občianske združenie Batania na projekt Bezpečne v škôlke, Zápasnícky klub Partizánske na skvalitnenie tréningového procesu mládeže, Centrum Naša chalúpka na projekt Bezpečnosť nadovšetko.

ZŠ Malinovského vybuduje oddychovú zónu a ZŠ Športovcov areál zdravia. ZŠ s MŠ Veľká Okružná uspela s projektom futbalovej arény, Atletický oddiel Partizánske so štvrtým ročníkom večerného behu a Fabrika umenia s Baťovany.sk do celého regiónu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2017
Verejnosť najviac hlasovala za projekt regionálneho „rínku“
Od 1. do 15. júla 2017 hlasovaním rozhodovalo takmer 2 200 ľudí o tom, ktoré projekty Trenčiansky samosprávny kraj podporí v rámci Participatívneho - komunitného rozpočtu. Viac ako pätina z hlasujúcich odovzdala svoj hlas mestskému trhu lokálnych predajcov a regionálnych farmárov Trenčín na korze.
viac
12.12.2017
Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov
Hlavné mesto pokračuje v podpore projektov v rámci svojich grantových programov zameraných na kultúru, voľný čas, šport či sociálne aktivity. Vo štvrtom, poslednom kole tohto roka, hlavné mesto prerozdelilo medzi jednotlivé projekty takmer 54 000 eur a celkovo podporilo 75 projektov.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
17.10.2022
Participatívny rozpočet podporí Fraštackú hojdačku aj fotopasce
Päť občianskych projektov a osem zadaní pre mesto priniesli v tomto roku Hlohovčania do mestského participatívneho rozpočtu na rok 2023.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %