Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
24.06.2022 08:25

Partizánske podporí zo svojho rozpočtu desať občianskych projektov


Ilustračná snímka: (tasr).


Samospráva Partizánskeho finančne podporí zo svojho rozpočtu desať projektov, ktoré majú za cieľ zlepšiť komunitný život v meste. O vybraných občianskych zámeroch rozhodla verejnosť prostredníctvom hlasovania, prerozdelia si sumu 10 000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.


O podporu verejnosti sa uchádzalo 15 občianskych zámerov, ktoré získali celkovo 1332 SMS hlasov, požadovanú hranicu 50 SMS hlasov prekročilo 11 zámerov. Radnica prerozdelí financie medzi zámery, ktoré skončili na prvom až desiatom mieste.

Finančnú podporu dostanú projekty outdoorovej čitárne Cirkevnej Základnej školy s Materskou školou (ZŠ s MŠ) Jána Krstiteľa a relaxačnej zóny ZŠ R. Jašíka. Dotáciu dostane i občianske združenie Batania na projekt Bezpečne v škôlke, Zápasnícky klub Partizánske na skvalitnenie tréningového procesu mládeže, Centrum Naša chalúpka na projekt Bezpečnosť nadovšetko.

ZŠ Malinovského vybuduje oddychovú zónu a ZŠ Športovcov areál zdravia. ZŠ s MŠ Veľká Okružná uspela s projektom futbalovej arény, Atletický oddiel Partizánske so štvrtým ročníkom večerného behu a Fabrika umenia s Baťovany.sk do celého regiónu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
08.06.2021
TSK podporí v rámci participatívneho komunitného rozpočtu 53 projektov
O hlasy verejnosti bojovalo počas dvoch týždňov 80 projektov, podmienkou na úspešnú realizáciu bol zisk minimálne 150 hlasov. Do hlasovania prišlo rekordných viac ako 19 tisíc hlasov.
viac
22.12.2021
Banskobystričania rozhodli, že mesto zveľadí Urpínske serpentíny i parčík Sissi
O sumu 40 000 eur z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica sa podelia projekty Urpínske serpentíny III., 100 nových stromov pre Banskú Bystricu, Radvanská záhrada a Revitalizácia parčíka cisárovnej Sissi.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %