Pondelok 21.04.2025
Dnes má meniny 
Ervín
°C
26.03.2022 12:15

OOCR Región Horehronie oslávila 10.výročie od svojho založenia


Snímka z oslavy v priestoroch Židovskej synagógy v Brezne.


Počas uplynulých desiatich rokov OOCR Región Horehronie úspešne plnila svoje hlavné ciele a aktivity späté s prezentovaním regiónu Horehronie pod jednou značkou, a to doma i v zahraničí.


Neustále poskytovala marketingové služby pri tvorbe podporných aktivít, realizovala bohatý a originálny program počas hlavných sezón a školských prázdnin, zameraný na podujatia, sprievodcovské služby a organizované výlety. Organizácia najskôr pôsobila od roku 2012 do roku 2017 pod názvom Oblastná organizácia cestovného ruchu – Nízke Tatry juh.

Pod súčasným názvom vystupuje od 10. januára 2018. Na začiatku ju tvorili len tri podnikateľské subjekty a niekoľko obcí. Postupne sa rozrástla a dnes združuje niekoľko desiatok obcí a subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu.

"Región ,Horehronie je vďaka bohatému prírodnému potenciálu vyhľadávanou destináciou nie len počas letnej, ale aj zimnej sezóny. V lete je rajom turistov a cyklistov, a v zime naopak lyžiarov, bežkárov a skialpinistov. Cestovný ruch je pre celý región strategickým hospodárskym odvetvím. Pre jeho úspešný rozvoj v tejto lokalite bolo nevyhnutné vytvoriť združenie, ktoré by zladilo činnosti v tejto oblasti a realizovalo projekty na jeho zatraktívnenie“, uviedol predseda predstavenstva OOCR Región Horehronie, JUDr. Tomáš Abel, PhD. Prostredníctvom účelových dotácií Ministerstva dopravy a výstavby SR môže organizácia realizovať väčšinu svojich aktivít. ,,Našou prioritnou ambíciou je dostať región Horehronie svojimi aktivitami na mapu vyhľadávaných európskych destinácií, vytvárať nové konkurencieschopné produkty cestovného ruchu, rozvíjať a rozširovať infraštruktúrne projekty, podnecovať aktívnu spoluprácu v regióne, a tým neustále podporovať rozvoj kľúčových destinácií ako aj menších turistických destinácií Horehronia, ktoré tvoria zaujímavú doplnkovú ponuku“, uviedla výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Všetky aktivity a projektyOOCR Región Horehronie nadväzovali na činnosť Klastra Horehronie - združenie cestovného ruchu, ktorý bol založený 6. mája 2011, ktorý pre svojich členov a partnerov z odvetvia cestovného ruchu plní úlohu oficiálnej spoločnej marketingovej a organizačnej centrály. „Cieľom Klastra je koordinácia pestrých produktov cestovného ruchu, ich propagácia, neustále zlepšovanie a prinášanie nových služieb. Našou métou bude do budúcna podnecovať aktívnu spoluprácu všetkých členských subjektov, a tým vytvárať vzájomné možnosti ich kooperácie“, dodala riaditeľka Klastra Horehronie, Mgr. Kristína Šajgalíková. ,,Spoločné aktivity klastra, oblastnej organizácie cestovného ruchu, miest, obcí a všetkých subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu, prináša po rokoch svoje ovocie. Tieto výsledky nás napĺňajú optimizmom, že sme na správnej ceste k úspechu a v tejto práci treba pokračovať s rovnako vysokým nasadením ako doteraz“, doplnila Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR HOREHRONIE.

Pozitívne úvodné slová na PR oslave v priestoroch Židovskej synagógy v Brezne, vystriedali fotografie zachytávajúce významné momenty z pôsobenia organizácie a krájanie desiatich tort so zápichmi, ktoré symbolizovali dosiahnuté úspechy - Horehronské cyklodreziny, Vyhliadková veža Horné Lazy, E-biky, Infocentrá, Marketing, Regionálna značka Horehronie a pod. O kultúrne spríjemnenie sa postaral začínajúci mladý hudobník Adrián Ševc. Významnou súčasťou bola ochutnávka potravinárskych regionálnych výrobkom, ktoré sú nositeľom regionálnej značky Regionálny produkt Horehronie, ktorú rovnako koordinuje OOCR Región Horehronie ako jediná zo všetkých Oblastných organizácií CR na Slovensku.

 

 

Autor: (ts-OOCR Horehronie, Mgr. Žofia Koštialová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
V Mýte pod Ďumbierom sa otvárajú brány do bike parku
Mýto SKI & BIKE otvára opäť svoje brány pre všetkých nadšených bikerov. V sobotu 13. júna sa môžete tešiť na otvorenie druhej sezóny v špičkovom bike parku v Mýte pod Ďumbierom.
viac
16.12.2021
Región Horehronie a Liptov otvorili zimnú sezónu v olympijskom duchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a LIPTOV spoločne otvorili 15. decembra 2021 zimnú sezónu plnú noviniek, sprievodných akcií a scénických programov pre všetkých, ktorí plánujú tráviť voľné chvíle na špičkovo upravených svahoch a v areáloch lyžiarskych stredísk.
viac
21.12.2021
V obci Lom nad Rimavicou majú nový náučný chodník
Náučný chodník „Od prameňa Rimavice ku prameňu Ipľa“ spája pramene dvoch významných riek Rimavice a Ipeľ, medzi ktorými sa rozprestiera aj obec Lom nad Rimavicou.
viac
10.03.2023
Krňačky, ktoré boli atrakciou pod Chopkom, zapísali do knihy rekordov
Najväčšie krňačky na svete, ktoré zhotovili vo Švajčiarsku a boli atrakciou nedávneho 4. ročníka medzinárodných krňačkových pretekov o Veľkú cenu Jasnej, zapísali do knihy Slovenských rekordov pre rok 2023.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa