Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
16.12.2019 03:05

Od spustenia náborovej kampane do MsP evidujú 281 záujemcov


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen.sk


Od spustenia náborovej kampane do bratislavskej mestskej polície (MsP) v októbri eviduje hlavné mesto aktuálne 281 záujemcov.


"To, koľkí napokon posilnia rady mestskej polície, bude zrejmé až po ukončení prijímacích konaní," povedal pre TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.       

K 5. decembru mala mestská polícia celkom 264 policajtov. Optimálne by podľa hlavného mesta bolo, ak by sa rady mestskej polície podarilo rozšíriť zhruba o 200 príslušníkov. "Čo sa týka trvania náborovej kampane, bude závisieť od vývoja situácie, kedy sa podarí naplniť požadovaný stav," podotkol Bubla.       

Náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš pri spustení náborovej kampane v októbri povedal, že chronickým a najzávažnejším problémom Mestskej polície v Bratislave je dlhodobá personálna poddimenzovanosť, ktorá neumožňuje jej optimálne fungovanie. "Optimálne minimum je 1000 obyvateľov na jedného policajta, Bratislava má momentálne zhruba 1600 obyvateľov na jedného policajta," podotkol Gajdoš.       

Náborová kampaň je viditeľná na sociálnych sieťach, reklamných pútačoch či v bratislavskej mestskej hromadnej doprave. Spustený je zároveň web www.budpolicajt.sk, kde získajú záujemcovia všetky potrebné informácie. Základnými podmienkami pre uchádzačov o povolanie mestského policajta v Bratislave je vek minimálne 21 rokov, dosiahnuté minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou, bezúhonnosť, zdravotná, telesná a duševná spôsobilosť či znalosť úradného jazyka slovom i písmom.       

"Minimálna mzda u nás je 900 eur, plus ďalšie benefity a príplatky. V čistom by to malo byť minimálne 800 eur," priblížil náčelník. Nových mestských policajtov chcú prilákať aj na 13. a 14. plat či na náborový príspevok a príspevok na bývanie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2016
Mestskí policajti dostali nové vozidlá s majákmi
V rámci zlepšovania a skvalitňovania služieb mestskej polície na území hlavného mesta SR Bratislavy dostali mestskí policajti päť nových moderných vozidiel.
viac
22.09.2018
Mestskí policajti budú ako prví na Slovensku testovať kamery na uniformách
Bratislavskej mestskej polícii zapožičala americká firma Axon 6 špeciálnych kamier na uniformy a 2 okuliare s kamerami. Tieto zariadenia budú policajti testovať po dobu troch mesiacov. Špeciálne kamery mestskej polícii odovzdal obchodný manažér firmy Axon Vitor Rodrigues a primátor Ivo Nesrovnal.
viac
26.03.2021
Bratislava už nebude mať jazdeckú mestskú políciu
Bratislava už nebude mať jazdeckú mestskú políciu, ktorá hliadkovala v lesoparku či v uliciach hlavného mesta na koňoch. Rozhodlo o tom bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktoré vo štvrtok schválilo nový organizačný poriadok bratislavskej mestskej polície.
viac
11.11.2022
Mestská polícia spúšťa preventívny program pre žiakov i seniorov
Mestská polícia v Bratislave spúšťa preventívny program zameraný na žiakov a študentov základných a stredných škôl, ale tiež na seniorov v centrách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %