Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
27.12.2019 01:50

Obyvatelia môžu využívať obnovený vnútrosídliskový priestor


Ilustračná snímka, zdroj: YouTube


Mesto Trebišov v uplynulých dňoch dalo do užívania obnovený vnútrosídliskový priestor na Škultétyho ulici v blízkosti materskej školy. Ide o projekt, ktorý bol podporený z participatívneho rozpočtu na tento rok. Celkovo radnica vyčlenila na päť projektov sumu 50-tis. eur.


"Mesto zatraktívnilo uvedenú lokalitu tak, aby vyhovovala pre mladšiu, ale aj staršiu generáciu. Na sídlisku boli nahradené staré nefunkčné prvky, osadené nové komponenty pre voľnočasové aktivity, ako kladina, stolnotenisový stôl a pódium na hry. Veľký záujem prejavili obyvatelia o novozriadený drevený altánok aj petangové ihrisko, dodané boli tiež prvky mobiliára," uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová s tým, že na realizáciu projektu bolo použitých 10.000 eur z tohtoročného participatívneho rozpočtu.       

O tom, na čo sa použije vyčlenená suma 50.000 eur, hlasovali obyvatelia mesta elektronicky počas dvoch júnových týždňov. O podporu občanov sa uchádzalo spolu osem projektov zameraných na skrášlenie prostredia či zlepšenie života v meste.       

Víťaznými sa stali projekty s názvami Zelený ostrovček - zóna oddychu a športu, Komunitné centrum s herňou pre deti, Rekonštrukcia priestorov kynologického klubu v Trebišove, Workout – JUH a Revitalizácia - Niečo pre mladých aj starších na Škultétyho ulici.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
20.01.2017
Participatívny rozpočet Trnavy ide do druhého kola
Mesto Trnava nadväzuje na úspešný pilotný ročník participatívneho rozpočtu v roku 2016, keď sa podarilo zrealizovať štrnásť z pätnástich projektov navrhnutých obyvateľmi Trnavy. Kým v minulom roku bolo na tento účel vyčlenených 39 500 eur, Participatívny rozpočet 2017 počíta so sumou 50 000 eur.
viac
18.04.2017
Župa rozdelila na dotáciách viac ako dva milióny eur
Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom XXV. pracovnom zasadnutí 31. marca schválili návrhy na poskytnutie dotácií pre rok 2017 z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
viac
11.07.2017
Brány galérie budú otvorené každú sobotu počas celého leta
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa rozhodla sprístupniť verejnosti nádvorie galérie. Počas leta je pre návštevníkov pripravených viacero pravidelných podujatí s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %