Nedeľa 20.09.2020
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
20.01.2020 02:05

Obyvatelia môžu opäť posielať návrhy na udelenie mestského ocenenia


Mestské ocenenie Prievidzský anjel


Samospráva Prievidze opäť po roku ocení ľudí, ktorí sa zaslúžili o rozvoj či propagáciu mesta doma i v zahraničí. Návrhy na udelenie mestského ocenenia Prievidzský anjel môžu zasielať i obyvatelia. Informoval o tom v piatok hovorca mesta Michal Ďureje.


"Odôvodnené návrhy na udelenie ocenenia Prievidzský anjel pre fyzické osoby, právnické osoby alebo skupiny môžu okrem obyvateľov doručovať mestskému úradu aj primátor mesta a poslanci mestského zastupiteľstva. Návrh musí okrem údajov o navrhovanom obsahovať i charakteristiku jeho zásluh," uviedol Ďureje.       

Na doručenie návrhu môžu obyvatelia využiť pripravený formulár zverejnený na oficiálnej stránke mesta. Urobiť tak môžu najneskôr do 29. februára, a to poštou alebo emailom na adresu michaela.bartusova@prievidza.sk.       

Ocenenie samospráva udeľuje osobám alebo skupinám osôb, ktoré sa zaslúžili o rozvoj mesta a jeho obyvateľov, majú zásluhy na jeho zveľaďovaní a propagácii, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi, dosiahli významné výsledky, šírili dobré meno mesta doma alebo v zahraničí, alebo vykonali iné aktivity hodné osobitného zreteľa v prospech mesta a jeho obyvateľov.       

Mestské ocenenia bude samospráva odovzdávať na podujatí 27. marca.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2016
Pešiu zónu v Prievidzi čaká veľká zmena: Autá vystriedajú cyklisti!
Poslanci na decembrovom mestskom zastupiteľstve schválili zmenu v organizácii dopravy v centre mesta. Motorové vozidlá nahradia cyklisti.
viac
02.11.2016
Mesto bude udeľovať nové ocenenie - Prievidzského anjela
Osobnostiam či kolektívom, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Prievidze, môže samospráva mesta po novom udeliť nové ocenenie. Názov novej ceny - Prievidzský anjel odkazuje na toho v erbe mesta.
viac
26.01.2018
„STAROSTLIVÝ ANJEL 2017“ - Výzva na nominácie
Nitriansky samosprávny kraj organizuje pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu, tretí ročník slávnostného odovzdávania ocenení pracovníkom zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja „Starostlivý anjel 2017“.
viac
22.10.2019
V Prievidzi hlasujú o projektoch participatívneho rozpočtu 2019
Do každej domácnosti v Prievidzi bol doručený hlasovací lístok s anotáciami súťažných projektov pre Participatívny rozpočet 2019. V najbližších dňoch budú môcť obyvatelia rozhodnúť o víťazných projektoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %