Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
22.06.2022 04:15

Obnovu vnútrobloku na ulici A. Hlinku ministerstvo investícií schválilo


Snímka zdroj: (Mesto Detva).


Projekt revitalizácie druhej etapy vnútrobloku na ulici Andreja Hlinku v Detve ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) schválilo. Potvrdil to hovorca mesta Milan Suja.


Ako dodal, plánované činnosti sa začnú po kontrole dokumentov verejného obstarávania zo strany MIRRI. Podľa hovorcu samospráva viac informácií poskytne po kontrole.

V zmluve o nenávratnom finančnom príspevku (NFP) zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv sa uvádza, že ministerstvo poskytne Detve NFP maximálne do výšky 456 000 eur. Predpokladané náklady na stavebné práce sú v celkovej výške 529 566 eur, pričom rozdiel bude hradený z rozpočtu mesta.

Projektová dokumentácia pre obnovu priestoru je spracovaná a vydané je aj stavebné povolenie. Vo vnútrobloku plánuje mesto úpravy. Pribudne oddychová zóna, kde budú sedenie, zeleň a kríky, a taktiež stretávacia zóna, doplnená o lavičky a stoly. Vzniknú aj viacúčelová hracia plocha a detské ihriská. Pribudne aj chodník pre pohybové aktivity určený napríklad pre korčuliarov. Mesto podotýka, že ide o pokračovanie prvej etapy revitalizácie priestranstva, čím sa vytvorí ucelená kultivovaná a oddychová zóna.

V prvej etape na ulici Andreja Hlinku vznikol aj verejný priestor medzi bytovými domami. Pre deti a ich rodičov funguje od leta 2019. Pribudli tam hojdačky, lezecká stena, kvety, lavičky či ihrisko na cvičenie s vlastnou váhou. Na financovanie tohto projektu mesto získalo dotáciu z fondov Európskej únie vo výške 468 525 eur, ďalšie náklady boli hradené z mestského rozpočtu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2021
Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami
Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.
viac
16.07.2021
Fiľakovo plánuje komplexne obnoviť vnútroblok v centre mesta
Obnova okolia mestských sídlisk, ktoré boli vybudované za bývalého režimu a už nespĺňajú požiadavky dnešného života, je aktuálnou témou v mnohých samosprávach.
viac
30.12.2021
Obec Holčíkovce získala dotáciu na opravu ciest, obnovia ich po 40 rokoch
Chatári a návštevníci v rekreačných oblastiach Domaša Eva a Poľany sa po rokoch dočkajú nových ciest.
viac
19.10.2022
Mesto získalo dotáciu na skatepark i obnovu vnútrobloku
Mesto Stará Ľubovňa získalo takmer 690 000 eur na komplexnú obnovu ďalšieho vnútrobloku na sídlisku Západ z Regionálneho operačného programu. Vďaka dotácii tak zrekonštruujú areál pri obchodnom dome Družba.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %