Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
08.03.2021 10:20

Obnova štadiónov pre profesionálov i športové talenty napreduje


Ilustračná snímka: (tasr).


Významné banskobystrické športoviská ako zimný štadión, tréningové futbalové ihrisko na sídlisku Radvaň či atletický a futbalový štadión na Štiavničkách prechádzajú v poslednom období rekonštrukciou za milióny eur.


Stavebné práce sa zameriavajú na modernizáciu a skvalitnenie podmienok pre profesionálnych športovcov, ako i mladé športové talenty. Informovala o tom hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková s tým, že aj v zimnom období práce nepretržite pokračujú.

Na zimnom štadióne už ukončili statické zabezpečenie drevenej nosnej konštrukcie hlavnej haly A a pred dokončením sú práce súvisiace so zavedením kompletnej vzduchotechniky. Zbúraná je západná tribúna, kde sa realizujú základové pásy a pätky pre novú tribúnu a prístavbu centrálneho vstupu, vďaka ktorému sa prepoja vnútorné priestory severnej a južnej tribúny. Po demontáži je aj východná štítová stena haly A, ktorú nahradí nová presklená fasáda.

„Od apríla by sa rekonštrukčné práce mali naplno rozbehnúť aj v hale B zimného štadióna. Verím, že vznikne dôstojné športovisko, na ktorom budú dosahovať výborné výsledky nielen naši štvornásobní hokejoví majstri, ale predovšetkým hokejová mládež a krasokorčuliari,” konštatoval primátor Ján Nosko.

Svoju podobu mení aj mestský mládežnícky futbalový štadión v Radvani. Hlavný objekt zázemia a šatní rastie, vymurovali už obvodové múry prvého podlažia, betónové stĺpy a začína sa s debnením stropov. Na tribúnach, ktoré počas futbalových stretnutí budú môcť privítať asi 1500 divákov, osadili nosníky strešnej konštrukcie a postupne príde na rad strešná krytina. Nové športovisko bude určené pre viac ako 800 mladých futbalistov z rôznych klubov v regióne.

„Na Štadióne SNP na Štiavničkách sa v jarných mesiacoch, keď to počasie dovolí, začne s umelou dráhou. Štadión tak bude dokončený na atletiku. Zároveň máme zatrávnenú hraciu plochu a na jar zrealizujeme nový výsev, aby tráva bola kvalitná, a všetko sa skompletizuje na futbal. Dokončené sú tribúny, kde sa v najbližšom období umiestnia sedačky. Pracuje sa aj vnútri hlavnej budovy tribúny, kde aktuálne prebieha pokládka dlažby,” zhrnul Roman Benčík, riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica.

Podľa Marhefkovej historicky najväčšia rekonštrukcia oboch hál zimného štadióna sa pohybuje na úrovni 5,5 milióna eur. Celkové výdavky na výstavbu mestského mládežníckeho futbalového štadióna sú na úrovni 3,25 milióna eur. Projekt je financovaný z mestského rozpočtu, úverových zdrojov a štátnej dotácie. Rekonštrukciu Štadióna SNP na Štiavničkách pokrýva dotácia vlády v objeme zhruba 13 miliónov eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2016
Mestskí poslanci schválili zákon roka, ráta s úverom na Dom kultúry
Vyrovnaný, ambiciózny čo do rozvoja mesta a orientovaný na získanie zdrojov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov, taký je zákon roka mesta Banská Bystrica na rok 2017, ktorý 13. decembra jednomyseľne schválili poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ).
viac
02.11.2017
Aj rok 2018 bude patriť obnove materských škôl
Za dva roky investovala Banská Bystrica do obnovy materských škôl (MŠ) z vlastných zdrojov takmer 1 000 000 eur. V závere minulého roka zároveň uspela v troch projektoch za 2 760 000 eur z Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
07.02.2020
Odštartuj svoju kariéru
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a Kariérne centrum UMB organizuje 10. ročník veľtrhu práce a kariérového poradenstva Univerzitný deň kariéry 2020 (UDK), pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD.
viac
14.04.2020
Na mládežnícky štadión je v rozpočte určených vyše 1,5 milióna eur
So stavbou mestského mládežníckeho štadióna v banskobystrickej časti Radvaň by sa mohlo začať už na prelome mája a júna.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %