Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
06.06.2023 07:00

Obec získala dotáciu na pokračovanie cyklotrasy z Lučenca do Tomášoviec


Ilustračná snímka: (tasr).


Obec Vidiná získala na vybudovanie ďalšej etapy cyklotrasy vedúcej z Lučenca do Tomášoviec dotáciu vo výške takmer 160 000 eur. Z eurofondov tak budú môcť vybudovať necelý kilometer dlhý úsek cyklistickej trasy. Uviedol to starosta obce Ján Šupica.


"V prvej etape bola prepojená cyklotrasou Vidiná s Lučencom v najkritickejšom úseku popri hlavnej ceste, ukončená bola vstupom na miestnu komunikáciu do intravilánu obce," priblížil Šupica.

Ďalšia etapa cyklotrasy sa bude na začiatku Vidinej napájať na už existujúcu trasu vedúcu do okresného mesta. Obec plánuje vybudovať cyklistickú cestičku dlhú necelý kilometer, ktorá bude popri koryte potoka smerovať ďalej na obec Tomášovce. Získanú dotáciu je potrebné vyčerpať do konca roka.

Samospráva už má vysúťaženého dodávateľa stavebných prác, aktuálne čaká na kontrolu verejného obstarávania. "Keď bude ukončená, pristúpime k podpisu zmluvy s dodávateľom prác a odovzdáme stavenisko," uviedol Šupica. Ako dodal, v budúcnosti plánujú so susednou obcou v projekte pokračovať treťou etapou, ktorá spočíva v dobudovaní cyklotrasy až do Tomášoviec.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.03.2018
Na cyklotrasu vedúcu cez mesto pôjde pol milióna
Liptovský Mikuláš na výstavbu prvej etapy vnútromestskej cyklotrasy získal 502-tisíc eur. Radnica kvôli jej realizácii vysporiadavala pozemky viac ako dva roky.
viac
08.01.2021
V Bratislave spustia tento rok 2. etapu vrecového zberu separovaného odpadu
V Bratislave spustia v tomto roku druhú etapu zberu a odvozu vytriedeného odpadu z bratislavských rodinných domov tzv. vrecovým systémom.
viac
26.09.2022
BBSK získal na cyklotrasu z Poltára do R. Soboty ďalších takmer 5 miliónov eur
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) získal z eurofondov dotáciu na druhú etapu cyklotrasy medzi Poltárom a Rimavskou Sobotou.
viac
01.12.2022
Na vybudovanie novej kompostárne získala obec vyše 460 000 eur
Obec Tomášovce v okrese Lučenec získala na vybudovanie novej kompostárne z európskych zdrojov dotáciu vo výške viac ako 460 000 eur. Ako uviedol starosta obce Ján Mičuda, nachádzať sa bude v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %