Štvrtok 04.03.2021
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
23.01.2021 09:05

Obec chce postaviť zariadenie pre seniorov s kapacitou 40 lôžok


Ilustračná snímka: (TASR)


V obci Lovčica-Trubín v okrese Žiar nad Hronom vznikne nové zariadenie pre seniorov s kapacitou 40 lôžok. Samospráva už zakúpila pozemok, teraz čaká na vypracovanie projektovej dokumentácie. Pre TASR to potvrdil starosta obce Štefan Horvát.


„Verejným obstarávaním sme vybrali firmu, ktorá nám zaobstará projektanta na vytvorenie projektovej dokumentácie,“ uviedol Horvát. Nové zariadenie pre seniorov by malo mať kapacitu 40 klientov, pozostávať by malo z dvojlôžkových izieb. „Pomaly každý mesiac podpisujem niekomu papiere na umiestnenie do domova. Ľudia však chcú starobu stráviť v obci, kde prežili svoj život,“ vysvetlil motiváciu starosta. Ako dodal, projekt je pre neho v rámci rozvoja obce prioritou.       

Vypracovanie projektu a získanie všetkých potrebných povolení chce obec stihnúť do augusta. Pozemok s rozlohou 8786 štvorcových metrov, na ktorom má zariadenie pre seniorov vzniknúť, obec zakúpila od rímskokatolíckej cirkvi za 31.000 eur. „Vypracovanie projektu nás bude stáť ďalších viac ako 40.000 eur. Ešte ani nezakopneme do zeme a 100.000 eur je preč,“ povedal starosta. Na financovanie výstavby preto obec požiada o dotáciu zo Štátneho fondu rozvoja bývania.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.03.2019
Od apríla mesto ponúka novú sociálnu službu – stravovanie v jedálni
Mesto Hlohovec začne od 1. apríla znovu poskytovať sociálnu službu – vydávanie obedov v jedálni. Nárok na dotované stravovanie majú nielen seniori, obedy bude mesto zabezpečovať prostredníctvom rozpočtovej organizácie Harmonia – Zariadenie pre seniorov.
viac
10.01.2020
Bánovská radnica chce vybudovať centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
Samospráva má záujem rozšíriť zdravotnícku infraštruktúru pre obyvateľov mesta a jeho spádovú oblasť. Dosiahnuť to chce vybudovaním centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS), kde by mali pôsobiť lekári z ambulantnej sféry. Zámer chce financovať z fondov Európskej únie.
viac
06.11.2020
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate prijme opatrovateľky
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate hľadá opatrovateľov alebo opatrovateľky pre svojich klientov. Záujemcovia sa môžu hlásiť telefonicky.
viac
29.12.2020
Kraj pokračuje s projektom výstavby domu sociálnych služieb v Krupine
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pokračuje s projektom výstavby nového domu sociálnych služieb v Krupine. Spracovanie projektovej dokumentácie pre výstavbu obstaral a so spracovateľom už uzavrel aj zmluvu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %