Utorok 19.01.2021
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
12.01.2021 09:30

Obchvat mesta plánuje SSC začať stavať koncom roka 2022


Mesto Stropkov.


Najočakávanejšou investíciou posledných desaťročí je podľa primátora Stropkova Ondreja Brendzu obchvat mesta. Slovenská správa ciest (SSC) plánuje začať s jeho výstavbou koncom roka 2022.


„Od môjho nástupu do funkcie v roku 2014 sme sa v tomto projekte posunuli o riadny kus dopredu. Som rád, že aj v uplynulom roku pokračovali prípravné práce na jeho realizácii napriek tomu, že ich sčasti spomalila pandémia i personálne zmeny na ministerstve dopravy a SSC,” uviedol Brendza.

Podľa hovorkyne SSC Lucie Karelovej v súčasnosti prebieha majetkovoprávna príprava trvalého záberu stavby, spracováva sa aktualizácia dokumentácie na stavebné povolenie a zároveň prebieha primerané posúdenie stavby na územia NATURA 2000.

„Rozhodnutie o umiestnení stavby je vydané a právoplatné. Zároveň SSC zabezpečuje pre cestný ťah I/15 štúdiu realizovateľnosti, ktorej úlohou je navrhnúť rámcové odporúčania stavebných rekonštrukcií a preložiek pre jednotlivé úseky cestného ťahu vrátane časového harmonogramu,” uviedla Karelová.

Do realizácie stavby je podľa jej slov potrebné zabezpečiť viaceré úkony, podklady, rozhodnutia, súhlasy, proces verejného obstarávania na stavebné práce a dostatok financií v danom čase.

„Ak sa podarí všetko bez komplikácií a nebudú použité revízne postupy, predpokladáme začiatok výstavby koncom roka 2022,” povedala Karelová s tým, že doba výstavby preložky cesty závisí od rozsahu a technologických postupov navrhnutých v projektovej dokumentácii. Ich predpoklad je dve až tri stavebné sezóny. Predpokladaná cena stavebných prác bude známa až po aktualizácii projektovej dokumentácie.

Hlavným prínosom obchvatu bude zníženie dopravnej záťaže v intraviláne mesta, odbremenenie od tranzitnej dopravy, lepšie využitie súčasných komunikácií pre cyklistov, menej nehôd a kolízií na súčasnej ceste I/15 a odbremenenie občanov od negatívnych vplyvov z dopravy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
08.08.2017
Štúrovo vlani uhradilo náklady za MHD vo výške viac ako 50 000 eur
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky krylo z mestského rozpočtu náklady na mestskú hromadnú dopravu za rok 2016 vo výške 50 700 eur.
viac
13.10.2017
Stropkov po jedenástich rokoch výrazne zlepšil svoj rating
Na poslednom rokovaní stropkovského mestského zastupiteľstva sa poslanci oboznámili aj s novým ratingovým hodnotením samosprávy. Ukázalo sa, že prijaté konsolidačné opatrenia a rozumné investície priniesli výsledky.
viac
20.01.2019
V Stropkove plánujú v tomto roku viacero investičných aktivít
Mesto Stropkov plánuje v najbližších štyroch rokoch množstvo investičných aktivít. Najvýznamnejšou tohtoročnou investíciou financovanou z eurofondov bude podľa hovorcu radnice Petra Nováka projekt zníženia energetickej náročnosti budovy mestského úradu v celkovej výške takmer 750-tis.eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %