Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
23.11.2022 07:45

O návrhu mestského rozpočtu chce mesto diskutovať aj s obyvateľmi


Mestský úrad v Banskej Bystrici.


V rámci Iniciatívy pre otvorené vládnutie vytvorila banskobystrická samospráva nový nástroj na komunikáciu s obyvateľmi, takzvanú mestskú spolupracovňu.


Pre verejnosť pripravuje viaceré stretnutia na aktuálne témy a jedným z nich bude aj diskusia zameraná na návrh mestského rozpočtu na obdobie budúcich troch rokov v časoch krízy. V utorok o tom informovala hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová. Stretnutie sa uskutoční 29. novembra o 17.30 h v historickej radnici.

"Naším zámerom je informovať o tom, ako mestský rozpočet funguje, ako sa tvorí, aké témy rieši a čo je jeho cieľom v kontexte súčasnej ekonomickej a energetickej krízy. Zároveň chceme širokej verejnosti predstaviť návrh rozpočtu na budúce obdobie vrátane krízových opatrení. V neposlednom rade je v našom záujme vytvoriť diskusiu s cieľom získania spätnej väzby," uviedla Zuzana Detková, poverená vedením ekonomického odboru banskobystrického magistrátu.

Návrhom rozpočtu Banskej Bystrice na roky 2023 – 2025 sa budú počas najbližších dní zaoberať aj všetky komisie mestského zastupiteľstva spolu s mestskou radou.

Ako dodala Adamovičová, všetci záujemcovia, ktorí sa na diskusii chcú zúčastniť, musia vyplniť registračný link najneskôr do 25. novembra. Na základe registrácie im pošlú všetky potrebné podklady. Bližšie informácie možno nájsť na webstránke mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2018
Pozvánka na verejné diskusie na tému Doprava, mesto a ľudia
Nadácia Ekopolis v spolupráci s mestom Banská Bystrica realizujú projekt zameraný na plánovanie udržateľnej mestskej mobility. V marci sa v Banskej Bystrici uskutoční sériá verejných diskusií s obyvateľmi, ktoré pomôžu pri analýze súčasného stavu dopravy.
viac
25.09.2019
O podobe nového parčíka pri Hrone budú rozhodovať aj obyvatelia
O parčíku, ktorý zveľadí priestor medzi železničnou stanicou Banská Bystrica – mesto a riekou Hron, budú rozhodovať aj obyvatelia. Samospráva spoločne s Nadáciou Ekopolis chce poznať ich názory na to, ako by mala táto plocha vyzerať, a preto organizuje stretnutie, ktoré sa uskutoční 1. októbra.
viac
02.10.2021
Ľudia zo sídlisk diskutovali s vedením mesta o zelených oázach
V siedmich lokalitách Banskej Bystrice vedenie magistrátu počas uplynulých dvoch týždňov diskutovalo s občanmi o tom, čo by mohlo vzniknúť v okolí ich domovov, aby sa im žilo lepšie.
viac
22.10.2022
Občania môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte
Obyvatelia Banskej Bystrice môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Banskej Bystrice Dominika Adamovičová s tým, že občania tak môžu urobiť do 11. novembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %