Štvrtok 23.01.2020
Dnes má meniny 
Miloš
°C
14.12.2019 03:50

O mandát v NR SR sa uchádzajú aj bratislavskí starostovia


Voľby 2020


Kandidátmi na budúcich zákonodarcov sú aj viacerí starostovia a vicestarostovia bratislavských mestských častí, rovnako tak predstavitelia vedenia hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja.


Vyplýva to zo zverejnených oficiálnych kandidátnych listín politických strán a hnutí, uchádzajúcich sa o dôveru voličov v parlamentných voľbách 2020.       

Najvyššie miesto na kandidátke má spomedzi bratislavských starostov šéf samosprávy v mestskej časti Nové Mesto - Rudolf Kusý. Na kandidátke Dobrej voľby má číslo 7. S číslom 21 kandiduje za nový politický subjekt i starosta Lamača Lukáš Baňacký. V komunálnych voľbách 2018 kandidoval Kusý ako nezávislý, Baňacký bol kandidátom pravicovej koalície (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska).       

Na kandidátke SaS má číslo 101 starostka Zuzana Aufrichtová, ktorá aj na post v samospráve kandidovala za pravicovú koalíciu.       Hnutie Sme rodina má na kandidátke dvoch vicestarostov - s číslom 11 kandiduje zástupca starostu mestskej časti Dúbravka Ľuboš Krajčír, s číslom 30 ružinovský vicestarosta Michal Gašaj. Obaja boli v komunálnych voľbách kandidátmi pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.       

Zastúpenie má aj užšie vedenie hlavného mesta SR Bratislavy, s číslom 61 kandiduje za koalíciu PS-Spolu viceprimátorka Lucia Štasselová, za koalíciu kandidovala aj v komunálnych voľbách.       

Prvú desiatku kandidátov SaS uzatvára predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, ktorý bol aj v krajských voľbách 2017 kandidátom pravice. Most-Híd dal pod číslom 8 na kandidátke dôveru podpredsedníčke BSK Alžbete Ožvaldovej (v krajských voľbách kandidovala za Nezávislé fórum, v komunálnych voľbách za pravicovú koalíciu). Ďalšia podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá (v krajských voľbách i vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 2018 kandidátka pravicovej koalície) kandiduje za OĽaNO na 109. mieste.   

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.02.2019
Štyridsať slovenských obcí si 13. apríla zopakuje voľby starostov a poslancov
Osemnásť slovenských obcí si má 13. apríla zopakovať voľby starostov, v šiestich z nich majú vyberať aj obecných poslancov. Iba poslancov majú voliť v ďalších 22 obciach.
viac
16.11.2019
Občania budú môcť cez aplikáciu požiadať o hlasovanie zo zahraničia
Aplikáciu, pomocou ktorej si môže občan SR vytvoriť žiadosť o hlasovací preukaz či voľbu poštou, opäť pripravilo občianske združenie Slovensko.Digital.
viac
23.12.2019
O voľbu poštou zo zahraničia možno požiadať do 10. januára aj emailom
O voľbu poštou zo zahraničia treba požiadať do 10. januára budúceho roka. Žiadosť možno podať aj elektronicky. Obálka s odovzdaným hlasovacím lístkom musí byť doručená najneskôr do 28. februára 2020. Ministerstvo vnútra SR upozorňuje, že si netreba voľbu poštou nechávať na poslednú chvíľu.
viac
09.01.2020
Najviac starostov a primátorov majú na kandidátkach KDH a Most-Híd
Hoci medzi 25 kandidujúcimi politickými subjektmi sú aj Starostovia a nezávislí kandidáti, najväčší počet šéfov obecných a mestských samospráv, ktorí sa uchádzajú o mandát zákonodarcu, možno nájsť na kandidátnych listinách iných strán a hnutí. Vyplýva to z oficiálnych zoznamov uchádzačov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %