Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
16.02.2021 11:35

Doplňujúce voľby do orgánov samospráv


Ilustračná snímka: (tasr).


Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 15. mája 2021 v čase od 7.00 do 22.00 h.


Starostu alebo poslancov obecných zastupiteľstiev si majú voliči vyberať v 17 obciach.

Doplňujúce voľby sa dňa 15. mája majú konať aj v ďalších 19 obciach z dôvodu, že sa v niektorej obci nekonali alebo zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka alebo sa opakujú pre vyhlásenie neplatnosti Ústavným súdom SR. Kandidáti na starostov a poslancov môžu podať svoje kandidátne listiny do 16. marca.

Rozhodnutie predsedu Národnej rady SR ako aj ďalšie informácie sú k dispozícii TU

Autor: (MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2020
Súčasný zákon o hazarde je postačujúci
Združenie miest a obcí Slovenska včera (7. 7.) požiadalo poslankyne a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky o nepodporenie novely zákona o hazardných hrách, ktorú predkladá skupina poslancov parlamentu na aktuálnej schôdzi národnej rady.
viac
20.08.2020
ZMOS upozorňuje na nedostatky v pripravovaných volebných pravidlách
Združenie miest a obcí Slovenska zásadnou pripomienkou v medzirezortnom pripomienkovom konaní upozorňuje na nedostatky pripravovanej novely zákona o volebnej kampani, ktorú do parlamentu predkladá skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.
viac
04.09.2020
ZMOS požiadal poslancov parlamentu o legislatívnu aktivitu kvôli kuchynskému bio
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa listom obrátil na poslankyne a poslancov parlamentu, ktorí pôsobia v samospráve. Dôvodom je požiadavka o poslaneckú zmenu zákona o odpadoch vo vzťahu ku kuchynskému bioodpadu.
viac
22.01.2021
Vznik Najvyššieho správneho súdu
Ministerstvo spravodlivosti SR minulý rok presadilo niekoľko zásadných zmien, ktoré sú napĺňaním Programového vyhlásenia vlády v časti Obnova dôvery v právny štát. Jednou z nich je aj zriadenie Najvyššieho správneho súdu, ktorý má fungovať od augusta tohto roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %