Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
05.11.2021 02:25

Nové Mesto pokračuje v revitalizácii zelene na svojom území


Ilustračná snímka.


Bratislavské Nové Mesto pokračuje v revitalizácii zelene na svojom území. Staré dreviny, ktoré by mohli byť zároveň nebezpečné pre svoje okolie, nahrádza novými stromami. Takýto ozdravný proces sa týka viacerých lokalít. Informuje o tom mestská časť.


„V Novom Meste nám na zdravom vývoji veľmi záleží, preto k obnove zelene pristupujeme citlivo a dôsledne. Staré dreviny, ktoré zdravie opustilo a môžu byť veľakrát nebezpečné pre okolie, meníme za mladé,” konštatuje samospráva.

Naplánovaný je napríklad výrub piatich drevín na Ulici odbojárov a na Kalinčiakovej ulici. Ide o cestnú zeleň v zlom zdravotnom stave, pre ktorú bolo vydané povolenie. Mestská časť následne vysadí osem stromov na miestach, kde došlo k výrubu, a zároveň doplní prázdne miesta, kde je možné dreviny vysadiť. Okrem dvoch spomínaných ulíc sa to týka aj Družstevnej ulice.

Na základe právoplatného rozhodnutia je naplánovaný aj výrub 13 drevín na Račianskom mýte, pri ktorých tiež identifikovali zlý zdravotný stav. „Miesto nich na tom istom pozemku vysadíme 17 stromov (lipa malolistá) a 212,5 metrov štvorcových stálozelených krov (zimozeleň menšia),” približuje samospráva. Výsadba sa v tomto prípade predpokladá počas budúceho roka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.12.2020
Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí vodozádržné opatrenia
Bratislavské Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí projekt vodozádržných opatrení. Riešiť má zachytávanie dažďovej vody a jej využitie na permanentnú, celoročnú závlahu stromov, kríkov a trávnatých plôch v parkovej časti námestia, ale tiež zníženie prietoku poddimenzovanej kanalizácie.
viac
25.01.2021
Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte
Bratislavské Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte. Cieľom projektu je naplnenie rozvojových plánov v oblasti prispôsobenia sa zmenám klímy.
viac
28.06.2021
V Bratislave bude MHD jazdiť do novej časti mesta
Od 1. júla príde k viacerým zlepšeniam pri cestovaní. Najvýraznejšou novinkou je spustenie MHD do novej častí mesta, kam doteraz museli chodiť obyvatelia pešo.
viac
24.03.2023
Revitalizácia Račianskeho mýta prináša aj zmeny v sadových úpravách
Postupná revitalizácia Račianskeho mýta v bratislavskom Novom Meste prináša aj zmeny v sadových úpravách. Pribudnúť majú záhony trvaliek a cibuľovín, ktoré nahradia časť súčasného rozária.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %