Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
16.05.2018 11:01

Nebo nad Dubovou koncom mája opäť zaplnia lietadlá, vrtuľníky a akrobacie


Plagát - pozvánka


Milovníci lietania, lietadiel a vzdušnej akrobacie si koncom mája prídu opäť na svoje. Nebo nad obcou Dubová v sobotu 26. mája opäť zaplnia vrtuľníky, ultraľahké lietadlá, vírniky či stíhacie lietadlá. Na miestnom letisku sa od 9.00 do 16.00 h bude konať v poradí 5. ročník Leteckého dňa Dubová 2018.


"Hlavným trhákom bude akrobatický vrtuľník Redbull Messerschmitt BO 105 z Rakúska. Ďalšími neprehliadnuteľnými účinkujúcimi budú Flying Bulls, skupinové lietanie Follow me team z Čiech či vicemajster sveta Zoltán Vereš z Maďarska," uviedol pre TASR za spoluorganizátorov podujatia a zároveň pilot Roman Benedek.       

Návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie akrobatickej skupiny štyroch vetroňov Blaník L 23 Očovských Bačov, Shark Displey Team, letovú ukážku dvojplošníka Boeing Stearman z Anglicka či slovenských akrobatov Františka Pytlíka a Dušana Šamka. Chýbať nebude ani ukážka zásahu slovenských policajných zložiek zo vzduchu, akrobatický tím slovenských výsadkárov alebo akrobatické vystúpenie stíhačky Delfín L 29 zo Slovenska.       

Pripravené budú aj zážitkové lety na dvojplošníkoch AN-2, vrtuľníkoch Robinson-R44, Cessne 172, Piperi PA 28 či vírniku, letové ukážky motorových rogál a špeciálnych modelov lietadiel, ako aj statická prezentácia leteckej techniky. Myslí sa taktiež na najmenších návštevníkov, pre ktorých bude vyhradený okrem iného aj hangár pre letecký deň detí, skákací hrad, 3D simulátor a ďalší program. "Je to prvý letecký deň v roku. Ponúka najpestrejší letecký program, malebné prostredie Malých Karpát, priateľské rodinné vidiecke prostredie a ako jediné takéto podujatie spája letecký deň s dňom detí," dodal Benedek.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.08.2016
Festival partnerských miest Žiliny – Deň európskej kultúry 2016
Mesto Žilina pozýva na Deň európskej kultúry 2016, ktorý sa uskutoční v piatok 5. augusta 2016 od 14:30 hod. na Mariánskom námestí.
viac
10.05.2019
Súčasťou Dňa bryndze budú súťaže i ochutnávky špecialít
Nakúpiť ovčie výrobky priamo od prvovýrobcov môžu v sobotu 11. mája návštevníci Dňa bryndze. Podujatie sa uskutoční od 11.00 h v Masarykovom dvore vo vígľašskej časti Pstruša v okrese Detva.
viac
20.08.2019
Deň soli sa v prešovskom Solivare uskutoční po druhýkrát
Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš spoločne s Múzeom Solivar má snahu postupne prebudiť a oživiť areál Solivaru, ktorý je unikátnym svojho druhu na Slovensku.
viac
28.09.2019
Pozvánka na 6. ročník Primátorského dňa
Mesto Žilina vás srdečne pozýva na 6. ročník Primátorského dňa, ktorý sa uskutoční v piatok 4. októbra 2019. Pripravený je bohatý program, ktorý začne dňom otvorených dverí na Radnici a Mestskom úrade v Žiline. Taktiež môžete navštíviť Rosenfeldov palác a čaká na vás aj prehliadka Burianovej veže, L
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %