Sobota 06.03.2021
Dnes má meniny 
Radoslav, Radoslava
°C
19.11.2020 02:15

Náučný chodník ukončený výhľadňou otvorili v mestskej časti Hrabové


Snímka zdroj: (msú).


Náučný chodník Za krásami bytčianskej prírody, ktorý končí výhľadňou, sprístupnili v stredu v mestskej časti Bytče Hrabové. Oba prvky infraštruktúry sú hlavným výstupom spoločného projektu Bytče a poľského partnera Gminy Strumień.


„Vybudovanie náučného chodníka vnímame ako výbornú príležitosť zvýšiť turistickú atraktivitu nášho regiónu. Samotné mesto Bytča ponúka množstvo architektonicky vzácnych pamiatok. Nový chodník s výhľadňou zas poskytnú iné zázemie pre voľnočasové aktivity obyvateľov a návštevníkov mesta,” uviedol primátor Bytče Miroslav Minárčik.      

Chodník je podľa autorov projektu určený najmä pre turistov a milovníkov prírody. „Od parkoviska na železničnej stanici v Hrabovom sa dá rýchlo napojiť na vyznačenú turistickú trasu a plynulo prejsť k jednotlivým informačným tabuliam. Tabule spríjemnia cestu informáciami o meste Bytča, o jeho histórii, osobnostiach, faune a flóre. Na konci novovybudovaného náučného chodníka stojí stavba Bytčianskej výhľadne, ktorá sa konštrukciou vymyká existujúcim rozhľadniam a vyhliadkam a pravdepodobne patrí medzi najnižšie na Slovensku,” informovali.      

Z výhľadne návštevníci vidia Strážovské vrchy, Súľovské skaly, pri dobrej viditeľnosti Javorníky a, samozrejme, mesto Bytča. „Okrem nevšednej konštrukcie je výhľadňa zaujímavá aj dekorovaním. Celý jej obvod je v zelenej a modrej farbe, ktoré sú základnými farbami erbu Bytče,” doplnili autori projektu.      

Mikroprojekt Náučný chodník Za krásami bytčianskej prírody je realizovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2016
Po 40 rokoch sprístupnili v Slovenskom raji roklinu Kyseľ
Verejnosť bude môcť od piatka 19. augusta v Národnom parku Slovenský raj opäť navštíviť roklinu Kyseľ, ktorá bola pre turistov zatvorená pred 40 rokmi po veľkom požiari. Slávnostné otvorenie ferraty Kyseľ a zrekonštruovanej náhradnej trasy sa uskutočnilo vo štvrtok.
viac
13.07.2017
Zachovanie dedičstva Goralov podporí spoločný mikroprojekt s Poľskom
Zachovať a zveľadiť kultúrne dedičstvo poľsko-slovenských Goralov je cieľom spoločného mikroprojektu v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.
viac
29.02.2020
V Pieninách vznikne Náučný chodník horských záchranárov
V Pieninách pribudne nový náučný chodník, ktorý turistom napovie, ako sa bezpečne pohybovať v horskom prostredí. Chodník totiž budujú tamojší dobrovoľní horskí záchranári.
viac
23.10.2020
Náučný chodník malých netopierov približuje región okolo vrchu Železník
Prírodu aj históriu baníckeho regiónu okolo vrchu Železník predstavuje turistom Náučný chodník malých netopierov, ktorý pri obci Rákoš v Revúckom okrese v rokoch 2017 až 2020 vybudovalo tamojšie občianske združenie (OZ) Rákošská cächa. Informoval o tom predseda združenia Július Pavelko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %