Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
27.11.2021 04:40

Na ktoré nápojové obaly sa zálohovanie nebude vzťahovať?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Zálohovanie sa bude vzťahovať na jednorazové nápojové obaly z plastov a kovov v objeme 0,1 až 3 litre, ktoré musia obsahovať minimálne 80 % vody. Zálohovať sa teda nebudú napríklad sirupy, mliečne nápoje, oleje a podobne. Rovnako sa zálohovanie netýka obalov na kozmetiku, saponátov a rôzne druhy nenápojových obalov. Takéto obaly budú naďalej patriť do žltého kontajnera alebo vreca. Čo sa týka kovových obalov, zálohovanie sa nebude týkať hliníkových obalov mäsových výrobkov, konzerv alebo krmív pre zvieratá. Takéto obaly je potrebné naďalej triediť tak, ako doteraz. Či už do červeného kontajnera alebo vreca, alebo do žltého kontajnera spolu s plastmi v prípade, že máte v obci zavedený spoločný zber pre tieto obaly.

https://envipak.sk/

komunikacia@envipak.sk

Autor: Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.11.2016
Zástupcovia OZV založili koordinačné centrum pre obaly – KC OBALY
Zástupcovia organizácií zodpovednosti výrobcov (OZV) sa na podnet MŽP SR stretli pred dvomi týždňami, aby v súlade so zákonom o odpadoch založili koordinačné centrum KC OBALY.
viac
09.03.2017
O zálohovaní plastových fliaš a plechoviek envirorezort neuvažuje
Veľká Británia, podobne ako pred ňou aj jednotlivé štáty EÚ, vášnivo diskutuje o zálohovaní plastových fliaš a plechoviek. Ako túto diskusiu vníma Ministerstvo životného prostredia SR?
viac
31.03.2020
MŽP ešte nevybralo správcu zálohového systému jednorazových obalov
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ešte nevybralo správcu zálohového systému jednorazových obalov na nápoje. Potvrdil to Michal Cákoci z odboru komunikácie MŽP.
viac
04.12.2021
Ovplyvní zavedenie zálohového systému infraštruktúru zberných nádob v obciach?
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %