Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
19.02.2020 11:20

Monitorovací systém v Dolnom Kubíne bude mať nové bezpečnostné kamery


Snímka zdroj: (dolnykubin.sk).


Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery. Jedna je umiestnená na mestskom kultúrnom stredisku na Námestí slobody, druhá kamera bude v najbližších dňoch osadená na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí a nahradí tak starú analógovú.


Otočný kamerový systém pomôže mestskej polícii pri sledovaní problematických oblastí. Samospráva na ne získala dotáciu z Ministerstva vnútra SR v sume 8 000 eur a mesto prispelo ďalšou sumou 5 230 eur.

„Umiestnenie kamier umožní mestskej polícii dohliadať na bezpečnosť občanov v týchto frekventovaných lokalitách. Monitorovať sa bude priestor na Námestí slobody pri mestskom kultúrnom stredisku a na Hviezdoslavovom námestí,“ ozrejmil Ján Prílepok, primátor mesta. 

Kamera na dolnokubínskom Námestí slobody bude spustená v najbližších dňoch, v priebehu nasledujúceho mesiaca bude osadená aj kamera na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí. „Keďže aktuálne máme na Zmeškalovom dome osadenú starú analógovú kameru, tak sme sa rozhodli v záujme ochrany a bezpečnosti ju vymeniť za novú digitálnu kameru,“ vysvetlil náčelník Mestskej polície v Dolnom Kubíne Dušan Medzihradský.

Podľa slov náčelníka mestskej polície Dušana Medzihradského záznamy z kamier pomôžu polícii pri okamžitom riešení rôznych prípadov priamo na mieste alebo môžu slúžiť ako dôkaz v rámci objasňovania priestupkov, ako aj trestných činov. „Našim zámerom bolo nainštalovať kamery na týchto miestach, keďže tu častejšie dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva, poškodzovaniu majetku mesta, narúšaniu verejného poriadku či k inej protispoločenskej činnosti,“ doplnil.

V meste bolo doteraz inštalovaných 17 kamier, 15 otočných a 2 statické. Umiestnené sú na najfrekventovanejších miestach. Dolnokubínska mestská polícia chce v tomto roku pokračovať v modernizácii. Plánuje napríklad zefektívniť dispečing kamerového systému.

Autor: (msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2018
Nech žije divadlo!
Marec na Orave už tradične patrí divadelnému dianiu. Na Oravských divadelných dňoch zahrajú i Slováci zo Srbska.
viac
13.10.2018
Martinskí mestskí policajti budú jazdiť aj na elektromobile
K vozidlám Mestskej polície v Martine pribudne vďaka úspešnej žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu nový elektromobil. Mestskí policajti by ho mali začať využívať na konci roka 2018. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.
viac
20.11.2018
Vybavenie školských kuchýň a jedální doplnili moderné spotrebiče
Ďalšie moderné spotrebiče doplnili vybavenie kuchýň a jedální v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín. Materská škola (MŠ) Na Sihoti dostala v týchto dňoch nový elektrický sporák, v dvoch základných škôl (ZŠ) pribudol konvektomat.
viac
06.06.2019
Do Dňa rodiny na Orave sa zapojila aj Žilinská župa
Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %