Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
10.04.2021 03:00

Mestská polícia v Humennom slávi 30. výročie svojho vzniku


Na snímke služobne najstarší príslušníci humenskej mestskej polície po ocenení primátorom pri príležitosti 30. výročia vzniku MsP v Humennom 9. apríla 2021. EASYFOTO TASR - Jana Ďurašková


Mestská polícia (MsP) v Humennom si v týchto dňoch pripomína 30. výročie svojho vzniku. Ako po ocenení jej služobne najstarších členov primátorom mesta uviedol v piatok pre TASR jeden z nich, na práci mestského policajta je najkrajšia, no zároveň i najťažšia práca s ľuďmi.


"Najkrajšie na mojej práci, v ktorej som vydržal už 30 rokov, je to, že môžem pomáhať ľuďom. Za tú dobu sa nám podarilo zachrániť aj ľudské životy, to boli najsilnejšie momenty. Preto tu sme," povedal Ján Antoni, ktorý bol v jeseni 1990 jedným z troch ľudí, ktorí sa o vznik MsP v Humennom pričinili. Aj keď je podľa jeho ďalších slov práca s ľuďmi zároveň často náročná, ak by mestských policajtov "nebavila, tak by ju nerobili".       

"Myslím si, že mestská polícia si za tie tri dekády už urobila celkom dobré a pozitívne meno v našom meste, čo sa týka ochrany, či už životov obyvateľov, majetku alebo životného prostredia. Vnímam mestskú políciu ako stabilný prvok, čo sa týka bezpečnosti v meste," zhodnotil prácu MsP pre TASR primátor mesta Miloš Meričko.       

Ako počas slávnostného ceremoniálu oceňovania mestských policajtov, ktorí zabezpečujú verejný poriadok v meste už viac ako dvadsaťpäť rokov uviedol súčasný, v poradí štvrtý náčelník MsP Marián Zub, za 30 rokov existencie inštitúcie z nej približne 17 príslušníkov odišlo, MsP dáva aktuálne prácu 26 zamestnancom.       

MsP v Humennom bola zriadená 5. apríla 1991 uznesením mestského zastupiteľstva ako poriadkový útvar pre zabezpečovanie obecných vecí verejného poriadku v meste, namiesto jestvujúcej Inšpekcie verejného poriadku. Spočiatku sa sídlo organizácie nachádzalo v budove mestského úradu, v roku 1992 sa policajti presťahovali do bývalej materskej školy na Štefánikovej ulici, odkiaľ prešli v roku 2012 do budovy bývalej Obchodnej akadémie. "Výkon služby zabezpečujú mestskí policajti nepretržite 24 hodín v trojzmennej prevádzke. Od roku 2001 im v práci pomáha kamerový systém. Aktuálne je v meste Humenné nainštalovaných 47 kamier," informoval Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
Mestská polícia v Partizánskom bude pomáhať obyvateľom pri kúpe áut
Pomáhať obyvateľom pri kúpe motorových vozidiel, prostredníctvom vyhľadania údajov o ich majiteľoch, bude Mestská polícia (MsP) v Partizánskom. Jej príslušníci môžu potenciálnych kupcov takto upozorniť, že automobil nie je na polícii prihlásený a kupovať by ho nemali.
viac
01.08.2017
Cyklohliadky Mestskej polície v Humennom fungujú už mesiac naplno
Mestská polícia v Humennom využíva od júna tohto roku dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú pešie a motorizované hliadky.
viac
12.01.2019
Mestskí policajti jazdia na elektromobile, mesto naň získalo dotáciu
Mestská polícia v Trebišove bude pre svoje potreby využívať nový elektromobil. Mesto ho zakúpilo s podporou dotácie 30.000 eur z Environmentálneho fondu, z vlastných zdrojov na to vyčlenilo 9800 eur. Elektromobil v piatok slávnostne odovzdal vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.
viac
29.12.2022
Mestská polícia začne od nového roka používať platobné terminály
Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici spúšťa od 1. januára budúceho roka pilotnú prevádzku používania platobných terminálov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %