Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
17.03.2021 11:35

Mesto Zlaté Moravce získalo dotáciu na podporu zriedeného zberu odpadu


Ilustračná snímka.


Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR. Samospráva použije dotáciu v celkovej výške 350 350 eur na podporu triedeného zberu komunálneho odpadu.


Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 368 790 eur. Mesto sa bude na spolufinancovaní bude podieľať sumou 18 440 eur, informovala radnica. Realizácia projektu je naplánovaná v najbližších mesiacoch.

Podľa vyjadrenia Miroslavy Kováčovej, vedúcej oddelenia strategických činností Mestského úradu v Zlatých Moravciach, pod oprávnené výdavky projektu spadá kúpa univerzálneho nosiča pracovných nadstavieb, ramenného nosiča kontajnerov a sady vaňových kontajnerov. „Cieľom projektu je zvýšenie kapacity triedeného zberu komunálneho odpadu, miery zhodnocovania odpadov so zameraním sa na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podpora predchádzania vzniku odpadov. Realizáciou prispejeme k dobudovaniu už existujúceho systému zberu a triedenia komunálneho odpadu v meste a dôjde k zefektívneniu zberu odpadov formou zvýšenia úrovne kapacity vybavenia mesta,” uviedla Kováčová.

Za predchádzajúci kalendárny rok dosiahla úroveň vytriedenia komunálnych odpadov v Zlatých Moravciach úroveň 52,54 percenta. Z celkového množstva vyzbieraných komunálnych odpadov 12 835 726 kilogramov vlani vyseparovali 6 744 403 kilogramov zložiek komunálnych odpadov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.01.2019
Mesto si chce zobrať úvery na financovanie investícií
Mesto Zlaté Moravce plánuje prijať preklenovací a investičný úver v celkovej sume pol milióna eur. Prijatie preklenovacieho úveru v celkovej sume 452.265 eur a investičného úveru v objeme 47.735 eur budú schvaľovať mestskí poslanci na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
10.10.2019
Je tu čas triedenia recyklovateľných častí zmesového odpadu
Slovensko bude môcť v roku 2035 ukladať na skládky iba 10 percent komunálnych odpadov a bude musieť recyklovať 65 percent. To však podľa odborníkov znamená, že bez seriózneho zhodnotenia (triedenia) všetkých dostupných recyklovateľných druhov komunálnych odpadov to nepôjde.
viac
19.08.2020
Čo je za odmietnutím odložiť triedenie kuchynských bioodpadov?
Na zavedenie zberu kuchynského bioodpadu ostávajú samosprávam štyri mesiace. Okrem iných nie v Bratislave a v Košiciach, v ktorých ho budú naďalej - ako súčasť zmiešaného komunálneho odpadu - energeticky zhodnocovať ešte dva roky v mestských spaľovniach.
viac
20.10.2020
Ak Slovensko „neodflákne“ recykláciu bioodpadov, vyhne sa pokutám EÚ
Minister envirorezortu Ján Budaj dávnejšie burcuje, že treba čosi robiť so zvyšovaním recyklácie komunálnych odpadov (KO), lebo Slovensku hrozia vysoké pokuty EÚ za vývoz na skládky. Odpoveď je tiež dávnejšie známa: dôslednejšie recyklovať bioodpad, vrátane odpadu kuchynského!
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %