Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
26.07.2019 02:10

Mesto rekonštruuje školské kuchyne aj telocvičňu


Ilustračná snímka (tasr)


Do nového školského roka dostanú liptovskomikulášske deti zrekonštruované školské kuchyne aj telocvičňu. Stavebný ruch je aktuálne v priestoroch školskej kuchyne v jedálni Základnej školy s materskou školou v Okoličnom, nasledovať budú kuchynské priestory MŠ Agátik a školská kuchyňa MŠ Stodoláčik.


Najväčšie stavebné úpravy realizujú v Okoličnom. „Tam musíme investovať spolu s technickým vybavením kuchyne až 200.000 eur. Do zvyšných dvoch kuchýň pôjde 30.000 a 45.000 eur,“ vysvetlil vedúci investičného odboru na mestskom úrade Miloš Berník.       

Podľa vedúceho odboru školstva na liptovskomikulášskej radnici Jána Hučíka sa stavebné činnosti počas prázdnin prispôsobujú chodu materských škôl. „Pracovať môžeme, až keď sú detičky v inej škôlke, ktorá má prázdninovú službu. Chceme však, aby už od 2. septembra boli kuchyne a jedálne pripravené na stravovanie žiakov, na ktoré bude ministerstvo dávať príspevok na žiaka 1,20 eura,“ priblížil.       

Mesto je zriaďovateľom šiestich základných a deviatich materských škôl. Zásobovať výdajom jedla ich budú tri školské kuchyne, od ktorých sa očakáva varenie pre 2100 detí.

Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej rekonštrukciu realizujú aj v telocvični na ZŠ Dr. Aurela Stodolu. Mesto tam vymieňa poškodené parkety, v priestore sa bude rekonštruovať elektroinštalácia. Nové bude tiež osvetlenie cvičebného priestoru. „Dôjde k rekonštrukcii strechy, ústredného kúrenia a vymeníme 34 vykurovacích telies. Deti sa môžu tešiť na zrenovované sociálne zariadenia aj bezbariérový prístup,“ priblížila Čapčíková.       

Doplnila, že telocvičňu využívajú aj žiaci z ďalších základných škôl, deti z mestského centra voľného času a členovia športových klubov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2016
Múzeum opäť otvára poradňu pre hubárov i bylinkárov
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo aj v tomto roku hubársku a bylinkársku poradňu. K dispozícii je až do polovice novembra každý pondelok od 13. do 15. hod. v budove múzea.
viac
02.09.2016
Rekonštrukcia ušetrí mestu vyše stotisíc eur ročne
Liptovskomikulášska radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. V súčasnosti už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii.
viac
12.12.2016
Dobrovoľníci navaria bezdomovcom kompletné Štedrovečerné menu
Liptovskomikulášski bezdomovci si v utorok 20. decembra vychutnajú pravý sviatočný obed. Dobrovoľníci v týchto dňoch pripravujú všetko tak, aby mohli aj ľudia bez prístrešia osláviť prichádzajúce vianočné sviatky.
viac
09.09.2019
Mesto investovalo do školských kuchýň takmer jeden milión eur
Takmer jeden milión eur investovala komárňanská radnica do rekonštrukcie piatich školských kuchýň. Nová bola vybudovaná na Základnej škole (ZŠ) na Rozmarínovej ulici. V tomto školskom roku tak bude mať svoju kuchyňu každá škola.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %