Štvrtok 12.12.2019
Dnes má meniny 
Otília
°C
17.09.2019 04:25

Mesto plánuje zrekonštruovať Kultúrny dom v Šali


Kultúrny dom v Šali. Snímka zdroj: salaonline


Mesto Šaľa plánuje zmodernizovať Kultúrny dom v Šali. Časť financií na rekonštrukciu bude musieť samospráva vyčleniť zo svojho budúcoročného rozpočtu.


Rekonštrukcia objektu bude predmetom rokovania mestských poslancov. „Verím, že sa nám podarí získať podporu poslancov. Mesto by v tejto fáze muselo doložiť takmer 1,8 milióna eur a to nás ešte do budúcnosti bude čakať oprava bábkovej sály, šatní a kancelárskych priestorov,“ uviedol primátor Šale Jozef Belický.       

O financie na rekonštrukciu Kultúrneho domu v Šali z nenávratných finančných prostriedkov požiadala radnica pred dvoma rokmi. Na projekt opravy strechy, fasády a pochôdznych plôch za 1,6 milióna eur získalo mesto dotáciu 800 000 eur, polovicu nákladov by malo financovať z vlastných zdrojov. Náklady na rekonštrukciu vnútorných priestorov sú vyčíslené na milión eur, za ktoré by samospráva dokázala zmodernizovať kinosálu, estrádnu sálu, reprezentačný priestor pred estrádnou sálou a vstupný priestor do budovy.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2016
Mestskí poslanci schválili zákon roka, ráta s úverom na Dom kultúry
Vyrovnaný, ambiciózny čo do rozvoja mesta a orientovaný na získanie zdrojov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov, taký je zákon roka mesta Banská Bystrica na rok 2017, ktorý 13. decembra jednomyseľne schválili poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ).
viac
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
01.11.2018
Kultúrny dom v Liptovskej Ondrašovej má vynovenú sálu
Kultúrny dom v liptovskomikulášskej mestskej časti Liptovská Ondrašová, ktorý tamojší obyvatelia využívajú na rôzne kultúrno-spoločenské aktivity, má kompletne zrekonštruovanú sálu. Renovačné práce v interiéri sa skončili minulý týždeň po tom, čo boli zrealizované rekonštrukcia a obklad sokla.
viac
06.12.2019
Hnúšťa chce zrekonštruovať prístavbu kultúrneho domu
Sumu zhruba 195-tis. plánuje investovať mesto Hnúšťa do rekonštrukcie prístavby kultúrneho domu. Z toho 100-tis eur chce samospráva získať z výzvy Miestnej akčnej skupiny Malohont, zvyšok financovať z úveru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %