Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
03.03.2021 08:00

Mesto Nové Zámky zavádza nový parkovací systém


Ilustračná snímka: (tasr).


Novozámocká radnica zavádza od marca novinky v spoplatňovaní parkovania v centre mesta. Ponúka nový spôsob platenia i úľavy pre majiteľov elektromobilov.


Nový parkovací systém spúšťa Mestská príspevková organizácia Novovital. Jeho súčasťou je aj rozšírenie možností platby za parkovanie. Od marca sa už nebude platiť iba v automatoch, ale aj prostredníctvom aplikácie či cez SMS správu.

Do 15. marca bude elektronický spôsob platieb len v skúšobnej prevádzke. „Informácie o zaplatenom parkovaní bude Novovital zdieľať s mestskou políciou a spoločne kontrolovať. Do polovice marca budú priestupcov len upozorňovať. Sadzby za parkovanie v centre sa budú z doterajšieho 45-minútového intervalu upravovať na hodinový. Od poplatku majú byť úplne oslobodené autá s výlučne elektrickým pohonom,” oznámila radnica.

Magistrát upozornil, že parkovanie na vyznačených miestach v centrálnej mestskej zóne mesta je naďalej spoplatnené. Napriek tomu tržby mestskej príspevkovej spoločnosti Novovital za parkovanie klesli v poslednom období približne na štvrtinu. „Môže za to nielen menší počet áut v centre, ale aj nižšia disciplína ich vodičov,” uviedol mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2020
Šaľa pridelí parkovacie miesta obmedzenému počtu záujemcov
Mesto Šaľa avizovalo zmeny v prideľovaní parkovacích miest obyvateľom mestskej časti Veča. Ako o tom informoval magistrát, po vyhradení parkovacích miest dopravným značením budú žiadateľom pridelené parkovacie miesta podľa nových pravidiel.
viac
02.12.2020
Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole
Bratislavská mestská časť Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý má priniesť jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí.
viac
15.12.2020
Schválené VZN má poskytovanie dotácií stransparentniť a zefektívniť
Poskytovanie dotácií z rozpočtu Košického samosprávneho kraja (KSK) právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom sa bude od nového roka riadiť novými pravidlami.
viac
05.03.2021
Novozámčania môžu hlasovať o verejnoprospešných projektoch
V Nových Zámkoch sa o financie z participatívneho rozpočtu uchádza 11 verejnoprospešných projektov. O tom, ktorý z nich bude podporený, rozhodne verejnosť v elektronickom hlasovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %