Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
31.10.2022 11:40

Mesto hľadá prevádzkovateľa kompostárne biologického odpadu


Ilustračná snímka.


Mesto Prievidza hľadá prevádzkovateľa kompostárne biologicky rozložiteľných odpadov. Výzvu zverejnilo vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, vybraný uchádzač zabezpečí prevádzku počas celého budúceho roka.


"Predmetom zákazky je manažment, personálne a materiálne zabezpečenie chodu prevádzky kompostárne biologicky rozložiteľného odpadu pre mesto," uviedla samospráva v oznámení.

Vybraný dodávateľ podľa nej zabezpečí všetky činnosti súvisiace s preberaním biologicky rozložiteľných odpadov, výrobou a uskladňovaním kompostu, zabezpečením zneškodnenia alebo zhodnotenia tohto druhu odpadu. "Vyprodukovaný kompost sa stane majetkom mesta  a budúci prevádzkovateľ s ním bude môcť nakladať len podľa pokynov mesta," doplnila.

Náklady na službu odhadla radnica na 70 000 eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako upozornila, predpokladaná hodnota zákazky nie je záväzná, mesto ju vypočíta z doručených cenových ponúk uchádzačov. Ako kritérium na výber víťaza súťaže určilo najnižšiu ponúknutú cenu.

Prevádzku kompostárne zabezpečí víťaz verejnej súťaže od 1. januára do 31. decembra budúceho roka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.07.2018
Prievidza podporí súťaže detí so zdravotným znevýhodnením
Na základe odporučenia komisie Mestského zastupiteľstva pre starostlivosť o obyvateľov prispeje mesto Prievidza zo svojho rozpočtu v druhom polroku na aktivity zdravotne znevýhodnených detí dotáciou z rozpočtu mesta vo výške 500 eur.
viac
02.12.2019
Prievidzskí matičiari vyhlásili ďalší ročník súťaže Tradície nášho kraja
Prievidzskí matičiari vyhlásili ďalší ročník súťaže Tradície nášho kraja. Amatérski fotografi môžu súťažiť so snímkami na tému ľudových zvykov, tradícií, historických pamiatok a tradičnej ľudovej architektúry.
viac
24.09.2020
Obyvatelia Prievidze si môžu bezplatne prevziať kompost z mestskej kompostárne
Prievidžania môžu bezplatne získať kompost z mestskej kompostárne biologicky rozložiteľných odpadov.
viac
08.12.2020
Mesto pomôže s financovaním trafostanice na zimnom štadióne
Mesto Nové Zámky pomôže prevádzkovateľovi zimného štadióna s investíciou do novej trafostanice. Mestskí poslanci na svojom rokovaní ešte koncom novembra schválili združenie financií na vybudovanie nového zariadenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %