Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
22.02.2024 01:10

Mesto Handlová zruší dočasné ubytovanie pre odídencov z Ukrajiny


Ilustračná snímka: mesto Handlová


Mesto Handlová zruší dočasné ubytovanie pre odídencov z Ukrajiny, ktoré zriadilo pred dvoma rokmi v priestoroch budovy bývalej strednej priemyselnej školy. K zrušeniu pristúpi na základe pokynu Okresného úradu Prievidza. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


"Dočasné útočisko našlo v ubytovaní v prvej väčšej vlne približne 40 ľudí. Potom ich mesto postupne umiestňovalo do iných dočasných ubytovaní," spomenula Paulínyová. Samospráva podľa nej brala ohľad i na to, v akom zdravotnom stave boli odídenci.         

Mesto dočasné ubytovanie ruší v týchto dňoch. "Priestory by mali byť kompletne uvoľnené do konca marca," priblížila hovorkyňa mesta. Zároveň vyzdvihla spoluprácu s firmami, dobrovoľníkmi a strednou odbornou školou pri zriaďovaní hot-spotu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2022
ZMOS: I. Matovič s nami nediskutoval o príspevkoch za ubytovanie utečencov
Samosprávy si nemôžu dovoliť vyplácať príspevky za ubytovanie utečencov z Ukrajiny a následne čakať, kedy a v akom rozsahu ich bude štát refundovať. Vyhlásilo to Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).
viac
05.03.2022
Kraj má ihneď k dispozícii takmer tisíc ubytovacích kapacít pre utečencov
Aktuálne vie Prešovský samosprávny kraj ukrajinským utečencom ihneď poskytnúť do tisíc ubytovacích kapacít. Prvotných vyše 460 rozšírila o ďalších takmer 500. Vytvorili sa v dočasných núdzových ubytovacích miestach v Prešove. S lôžkami tu materiálne vypomohlo MV SR.
viac
05.03.2022
Obciam chýbajú informácie o náhrade nákladov za ubytovanie vojnových utečencov
Viacerí starostovia prihraničných obcí na východe Slovenska v súvislosti s poskytovaním dočasného útočiska pre ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom na Ukrajine nevedia, akým spôsobom si môžu nárokovať súvisiace náklady od štátu.
viac
28.05.2022
Obdobie čerpania príspevkov za ubytovanie sa predĺži
Získať príspevok za ubytovanie utečencov z Ukrajiny bude možné aj počas letného obdobia. Po rokovaní vlády vo štvrtok 26. mája 2022 o tom informoval minister vnútra Roman Mikulec s tým, že v príprave je nové nariadenie vlády, ktorým sa má predĺžiť obdobie čerpania príspevku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %